Se spoluhráči vyjede v úterý na led DRFG Areny k zápasu 36. kola extraligy v šest hodin večer. Při odchodu do kabin v Chomutově dostal Ostřížek ránu hokejkou do ramene. Teď bude mít za sebou vlastní publikum a záda si hlídat nemusí. „Už se to stalo, ale je fakt, že diváci to masérovi mohou dát najevo," napadá pětadvacetiletého forvarda.

Masér dostal od disciplinární komise následně pokutu 75 tisíc korun i roční podmíněný zákaz činnosti. „Už ho nikdo neřeší, jen se mi to teda oživilo v souvislosti s útokem v Mladé Boleslavi. To je jediné," směje se domácí útočník Vilém Burian. Útočník druholigového Jablonce nad Nisou Martin Tondr, zároveň masér Mladé Boleslavi, měl napadnout při sobotním zápase rozhodčího.

Ještě před nedělním utkáním Komety právě v Mladé Boleslavi musí Brňané doma zvládnout náročnou zkoušku. Proti Chomutovu jde o velice důležité utkání. Oba týmy dělí v tabulce jen tři body, přičemž Kometa má na sedmý tým tabulky ještě utkání k dobru. Domácí tým by se rád posunul z osmého místa, kde přebývá několik kol. „Pomyslnou rezervaci osmého místa bychom už rádi někomu přepustili. Zápas proti Chomutovu nás může posunout nahoru. O to víc chceme vyhrát," povídá asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

Chomutov přijede do Brna 
s bývalým reprezentačním koučem Vladimírem Růžičkou, jehož tým nyní prohrál pět venkovních duelů v řadě. „Kometě se nedařilo nějakých sedm zápasů zpátky. Nyní je to naopak, takže to pro nás nebude nic lehkého," hlásí na klubovém webu hostující útočník Marek Tomica.

Kometu naladila nedělní výhra 2:1 v Třinci a předchozí zápasy pod širým nebem za Lužánkami proti Plzni a Spartě, kde padly divácké rekordy v historii československého hokeje. I v úterý se mohou domácí hokejisté těšit na výbornou atmosféru. Navíc kotel brněnských příznivců plánuje uctít památku legendy hokejové Komety Bronislava Dandy svým choreem.

Náboj zápasu

Chomutovský Masér František Moščic po posledním vzájemném zápase obou týmů udeřil hokejkou brněnské útočníky Davida Ostřížka a Jakuba Koreise.

Třetí duel bývalých reprezentačních koučů a jejich týmů:

11. října 2015, Kometa – Chomutov 6:4

27. listopadu 2015, Chomutov – Kometa 4:2

Sousedi v tabulce:

Chomutov, 7. místo, 55 bodů

Kometa, 8. místo, 52 bodů