Na boj zbrojí trenéři i hráči. Jako plzeňský brankář Miroslav Svoboda. Ačkoliv měl tým volno, tak s trenérem Rudolfem Pejcharem vyjel na led. A dostával zabrat. „To byl můj nápad. Volno mě spíš rozdrbe, takže jsem byl rád, že trenér souhlasil,“ svěřoval se mezi výdechy 23letý gólman.

Loni protáhl Jihlavu baráží až do extraligy, teď drží Indiány ve hře o mistrovský pohár.

Dá se v těch pár dnech, které do semifinále zbývají, ještě něco vylepšit? Dohnat?
To ne. Teď už není čas něco vymýšlet nebo měnit. Chtěl jsem si jen oživit nějaké věci, třeba práci s hokejkou, ale také se víc zpotit. Jak se v play-off hraje, tak už na to není prostor.

Jak jste přijal, že z možných soupeřů pro Plzeň vyšla nakonec Kometa?
Liberec by asi byl po sedmi zápasech s Hradcem unavenější než Brno, které rychle vyřadilo Vítkovice. Ale je to nesmírně atraktivní soupeř. Zvlášť pro mě, mladého kluka, je to ohromná výzva. V brněnské bráně bude Marek Čiliak, výborný gólman, a já se ho budu ho snažit přechytat.

Čiliak v play-off podává vždy o třídu lepší výkony než v základní části. To asi není náhoda?
To rozhodně ne. Chytá dlouho, hodně toho zvládl i v play-off a na vrchol sezony se umí připravit. Což Marek dokázal loni, kdy Kometě vychytal titul. I tak věřím, že dáme víc gólů než soupeř.

Když se rozhodlo, že Plzeň půjde na Brno, vybavily se vám předchozí souboje v sezoně? Divoké a končící v prodloužení nebo po nájezdech?
Vím, že zápasy s Kometou provázely přestřelky, ale já do těch utkáních šel vždy s nějakým problémem. Doufám, že teď mi zdraví vydrží a budeme vyhrávat.

Na co si budete muset proti Kometě dávat zvlášť pozor?
Na všechno. Umí dát góly, využívat přesilovky, ale my máme zase dobrá oslabení. A i já se snažil připravit tak, abych byl nachystaný.

Čtvrtfinále, v němž Plzeň vyřadila Olomouc, jste zakončil dvěma nulami. Neinkasoval jste víc než 140 minut. Znamená to něco?
Ne, to vůbec. Začíná nová série. Ono ani v základní části, kdy jsem měl tři nuly po sobě, to zase tolik neznamenalo. Hlavní bylo, že jsme vyhrávali, a to chceme i nyní. A pokud nedostaneme gól, tak to tak bude. S tím do soubojů s Kometou půjdeme. Každá chyba může rozhodnout.

V sérii se střetne vítěz základní části Plzeň s úřadujícími mistry z Brna. Nejde o předčasné finále?
To nevím. Brno má ale titul už rok, my jsme základní část vyhráli teprve nedávno, takže obávat by se měl spíš soupeř.

Ovšem Kometa v play-off už deset zápasů neprohrála.
Jenže ani oni si určitě nemyslí, že když vyhráli desetkrát po sobě, tak vyhrají znovu. Uvidí se v sobotu.