Brněnští hokejisté zapomněli střílet branky v úvodní třetině. Ze sedmi zápasů se v úvodní části prosadili jedinkrát. „Byli jsme rádi za stav 0:0, o našem gólu jsme ani nepřemýšleli," přiznal po zápase brněnský obránce Jan Hanzlík.

Ten proti aktivním Západočechům oslavil první branku v brněnském dresu. To bylo ale ze strany Komety všechno. Za čtyři minuty už vedla Plzeň. „Udělali jsme dvě laciné chyby, které soupeř potrestal. Plzeň se na nás nachystala dobře," přiznal asistent brněnského trenéra Karel Beran.

V Kajot Areně řádila především formace Pletka, Straka, Duda. „Chtěli jsme hrát aktivně a dařilo se nám to. Navíc nám to v předchozích zápasech nepadalo do branky, teď ano," prohlásil spokojeně asistent plzeňského kouče Michal Straka.

Plzeň předvedla vyspělý výkon, který Kometě ani nenabídl šanci na návrat do zápasu. „Už jsme na to neměli síly," řekl Hanzlík.

Jeho tým jich hodně ztratil v pátek, kdy úspěšně dotahoval tříbrankové vedení Zlína. V nájezdech pak uspěl pouze domácí šikula Antonín Honejsek. „Ve druhé přestávce jsme si v kabině řekli, že nemáme co ztratit, otevřeli hru a rychlý gól nás dostal do zápasu," prohlásil brněnský kapitán Leoš Čermák. „Chtěli jsme domácí dorazit, ale nakonec remíza v základní hrací době byla asi spravedlivá," připustil útočník Komety.

Zlín si po zisku dvou bodů oddychl. „Přišel nepochopitelný kolaps a málem jsme přišli o všechny body," kroutil po pátečním utkání hlavou zlínský asistent trenéra Juraj Jurík. „Ve finále jsme za dva rádi. Opět se ukázalo, jak je důležité hrát celých šedesát minut," zdůraznil Jurík.

Kometa pokračuje hned v úterý, kdy ji po čtyřech letech čeká soutěžní duel na ledě Hradce Králové. Doma se pátý celek extraligové tabulky znovu představí v pátek, kdy hostí Spartu Praha.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Jan Hanzlík (Čermák, H. Zohorna) - 24. Martin Straka (Pletka, Slovák), 25. Novotný (J. Sýkora), 38. Pletka (Duda), 46. Pletka (Martin Straka). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Jindra, Skopal. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 6895.

Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Jan Hanzlík, D. Nosek, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Jenyš, Čermák, J. Káňa II - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Dočekal, Němec, Burian - H. Zohorna, Raška, Holec. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Plzeň: Machovský - Slovák, Jiří Hanzlík, Mozík, J. Jeřábek, Dan Růžička, Boháč - Duda, Martin Straka, Pletka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Novotný, T. Sýkora, J. Sýkora - Dvořák, Lev, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.