Brno prozatím odložilo páteční domácí duel s Třincem a nedělní souboj v Litvínově. „Šest hráčů a jeden člen realizačního týmu přes noc nahlásili vysoké teploty, z tohoto důvodu rušíme dva nejbližší zápasy a přesunujeme je na jiný termín. Celý klub podstoupí testy a podle toho budeme dál informovat. Prozatím se víc k situaci vyjadřovat nebudeme," sdělil pro klubový web majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský. Výsledky testů, které určí další postup, se klub podle jeho slov dozví v sobotu večer nebo v neděli ráno.

Brněnští hokejisté jsou tak po Vítkovicích druhým extraligovým klubem, který přesouvá kvůli koronaviru hned na úvod sezony své zápasy. „Bohužel je to paradox, včera jsem byl nadšený z přístupu hráčů na tréninku před zápasem s Třincem, všichni se cítili výborně, ale během posledních pár hodin je situace úplně jiná," dodal v pátek Zábranský.

Svatopluk Bartík
Sbírka na čtvrt milionu pro prezidenta Zemana. Odsouzený Bartík žádá o peníze

Brňané přitom kvůli obavám z koronaviru minulý týden na pět dní přerušili z preventivních důvodů přípravu a zrušili přípravné duely s Vítkovicemi a Zlínem. Tehdy se nákaza koronavirem v Kometě nepotvrdila.

Dosud poslední duel sehráli Brňané přesně před dvěma týdny proti Třinci, který na domácím ledě porazili 5:4 po prodloužení. Už teď je jasné, že první mistrovský zápas Kometa sehraje nejdřív tři týdny právě od svého posledního přípravného duelu.

Nadhledová vizualizace průtahu Bystrcí od Sdružení Pelčák a partner architekti a HBH Projekt.
Schváleno: D43 povede přes Bystrc. Ohrožuje naše zdraví, tvrdí odpůrci trasy

Prvním aktuálně nepřeloženým kláním Komety je příští pátek domácí utkání proti Českým Budějovicím s Markem Čiliakem v bráně.  Kluby mají povinnost sehrát zápasy do čtyřiceti dní po odložení, jinak o nich rozhodne sportovně-technická komise.