V úterý od půl šesté večer se v české nejvyšší soutěži postaví proti sobě. Jágr za domácí Kladno proti Plekancovi, který obléká dres brněnské Komety. „V Kladně jsem vyrůstal, pomohl jsem klubu v baráži, z toho hlediska to bude zajímavé. Čeká nás ale hrozně těžký zápas, protože Kladno je hodně bojovné mužstvo,“ varoval Plekanec.

Jaromír Jágr proti Kometě při výluce
-23. října 2012
-Kladno – Kometa Brno 2:4 (O2 arena, Praha), Jágr 1 bod (1+0)
-4. prosince 2012
-Kometa Brno – Kladno 4:0, Jágr bez bodu

Oba hráči se proti sobě mnohokrát střetli v NHL, na českém kluzišti půjde o premiéru. „Nastoupíme proti sobě ještě třikrát v sezoně a už jsme se střetli hodněkrát, takže pro nás nepůjde o nic speciálního,“ uvedl zkušený útočník v současnosti ve službách Brna.

Šestatřicetiletý kladenský rodák nicméně přes zlehčující vyjádření speciální duel prožije. Poprvé se na stadionu v Kladně představí v roli hostujícího hráče. Negativních reakcí publika na svou adresu kvůli přesunu do Brna se neobává. „Když jsem se v minulé sezoně vrátil, bylo přivítání fanoušků v Kladně jeden z nejhezčích momentů kariéry. Jestli otočí a budou proti mě, nijak to neovlivním. Jsem rád, že se tam hraje extraliga, ale teď se snažím dělat maximum pro Brno,“ poznamenal bývalý útočník Montrealu a Toronta v NHL.

Hokejová legenda Josef Černý.
Manželka mi dávala zadarmo kakao, popisuje seznámení legendární jubilant Černý

Kometa vstupuje do dohrávky jedenáctého kola ve výborné formě a s vidinou návratu na první místo tabulky. Tam už se modrobílí ocitli na den o víkendu, ale o skóre je v neděli přeskočil Třinec. Hokejisté Kladna odmítli v nováčkovské sezoně roli otloukánka a i když se nacházejí až na dvanáctém místě, v domácí hale sbírají body po hrstech. Z pěti zápasů pouze jedinkrát nebodovali. „Nevyšel jim start do sezony, ale pak se zvedli. Přišel dobrý brankář a pomohl k bodům,“ narážel trenér brněnského celku Petr Fiala na příchod slovenského reprezentačního gólmana Denise Godly.

Pikantní bude úterní souboj i pro stratéga Fialu, vždyť v dresu Kladna odehrál podstatnou část kariéry a s týmem oslavil také svůj jediný mistrovský titul. „Bude to zajímavé. Nečeká nás nic jednoduchého. Kladno je zvyklé na forčekink a puky dost směřuje do brankoviště,“ řekl Fiala.

Zápas vyhlíží také legendární Jágr, jenž si proti Kometě zahrál v počátcích své kariéry a dvakrát taky před sedmi lety při výluce NHL. V obou případech se z výhry radovala Kometa. Téměř na den přesně před sedmi lety se oba celky utkaly před zaplněnou pražskou O2 arenou. Výhru 4:2 si odvezla Kometa, druhý gól Kladna vsítil Jágr, přihrával mu na něj Plekanec.

Milan Valachovič.
Líšeň poprvé pod Valachovičem slaví, obrátila duel na hřišti Sokolova

Po letech si Kometa s Jágrem zahraje znovu a zase bude v roli favorita. „Respektujeme sílu soupeře, ale není se čeho bát. S Plekym jsme proti sobě sehráli spoustu utkání. Jeho role i v NHL byla hrát proti naší lajně. Moje role je dát gól. Tam se nic měnit nebude. Máme výhodu domácího prostředí a uvidíme, jak se lajny potkají,“ sdělil hrající majitel kladenského klubu Jágr.