Ve druhém domácím utkání jej narazil na mantinel olomoucký útočník Davídek a se zkušeným zadákem to vypadalo hodně bledě. Bezvládného jej odnesli na nosítkách. Pozdější diagnóza však byla příznivá: Slabý otřes mozku. Doba léčení: týden.

„Už se těším na Chomutov,“ povídá zarostlý bek, který už bez výraznějších problémů trénuje s týmem a ve čtvrtek naskočí do semifinále.

Co se s vámi dělo po inkriminovaném okamžiku?
Po zákroku jsem byl v bezvědomí. Dostal jsem se k sobě až cestou do šatny. Dva dny jsem si poležel v nemocnici, kde mě pozorovali a dělali mi různá vyšetření, naštěstí se nic neprokázalo. Prospělo mi, že série s Olomoucí byla krátká a já jsem si mohl dobře odpočinout, tak abych byl stoprocentně připravenej.

Pamatujete si situaci, při které vás Davídek tvrdě narazil na hrazení?
Jenom vím, že mě trefil, pak jsem se trošku vzpamatoval až v šatně. Moc k tomu neřeknu, já jsem si tam schrupnul. (pousměje se)

Jak dlouho jste se pak musel kurýrovat?
Měl jsem pak mít pět až sedm dní klid, což tak v pohodě vyšlo.

Takže léčba vyšla časově dobře. Moc jste nezameškal…
Nebylo to jednoduchý, měl jsem zakázaný i sedění u televize a počítače, ale samozřejmě jsem sérii sledoval a přál jsem klukům, aby jim to vyšlo. Raději bych jim pomohl na ledě, ale zvládli to výborně. (smích)

Oproti obránci Tomáši Houdkovi, který má pochroumané rameno, můžete znovu naskočit do play off . Jak vidíte semifinálovou bitvu s Chomutovem?
Bude to těžká série. Za Chomutov hraje spousta zkušených hráčů. Musíme je čtyřikrát porazit. Je úplně jedno jak, hlavně abychom hráli finále.

Chomutov jste v základní části čtyřikrát porazili. Bude to pro semifinále vzpruha?
Určitě by bylo perfektní, pokud bychom v sérii vedli, protože bychom si ještě o to víc věřili. Ale teď před začátkem semifinále nemůžeme koukat na to, jak jsem s nima hráli. V přestupovém termínu do Chomutova přišla spousta nových hráčů, takže se za základní částí udělala tlustá čára.

Změnil se teď v týmu tréninkový režim?
Tréninky v play off jsou trošku specifické. Hodně jsme pilovali taktiku. Je jen na nás, jak všechny poznatky zúročíme na ledě.

Jak jste se cítil proti Olomouci vy? Před zraněním jste se dostával do pohody…
Nejde ani tak o mě, nebo o naši pětku. Důležité je, aby se všichni chytli a když se daří někomu víc, aby pomohl ostatním, kteří se teprve dostávají do formy. V play off jde hlavně o výhry, nic osobního se nepočítá.