V úterý totiž klub podle informace MF Dnes obdržel od výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje výpověď smlouvy. Měl by ztratit status sportovního centra mládeže. „Pro Techniku to znamená, že v současné době není zařazená v systému sportovních center mládeže. Smlouva byla vázaná na osobu hlavního trenéra Martina Stloukala. Vypověděli jsme ji, na což máme právo bez udání důvodu, protože jeho práce je financovaná z veřejných prostředků,“ vysvětlil mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

V praxi to znamená, že Technika přijde o měsíční dotaci třicet tisíc korun pro hlavního trenéra sportovního centra mládeže, což činí 360 tisíc korun do rozpočtu za rok.

Hokejový trenér Martin Stloukal (vlevo).
Trest pro Stloukala. Svaz mu za proslov udělil podmínku a pokutu deset tisíc

Ale – a tady je ten zakopaný pes: pokud by Stloukala odvolala a najala si na jeho místo jiného kouče, může se svazem podepsal nový kontrakt. „Zásadní je, že bez smlouvy pro sportovní centrum mládeže ztrácí klub možnost dosáhnout na dotační tituly, kde se jedná o větší a férové peníze z města či kraje. To může znamenat, že Technika skončí. Krok svazu tím tady hokej v podstatě zlikvidoval,“ řekl Deníku Rovnost Stloukal.

Předseda Techniky se s koučem sejde patrně ve čtvrtek, aby se dohodli, zda budou ve spolupráci pokračovat. „Teď je na nás, jestli to tak necháme a trenér Stloukal bude dál trénovat, nebo dojde k personální výměně a s jiným trenérem pak můžeme pokračovat. Kloním se k tomu, aby se to neřešilo. Trenér byl potrestaný disciplinární komisí,“ sdělil šéf brněnského klubu Pavel Kubica.

Kouč Stloukal v nahrávce například své dorostenecké svěřence upozorňoval na jídelníček. „Nechci vidět, že budete žrát nějaký čínský přejetý psy, kebaby u těch cikánů smradlavejch, špinavejch,“ zaznělo v záznamu. Za vulgární projev v kabině vyfasoval v srpnu podmíněný dvouměsíční zákaz činnosti a pokutu deset tisíc korun.

Zdroj: Anonym

Omluvit se ovšem odmítl a klub se za něho postavil. „Moje stanovisko se nemění. Nic jsem neudělal a nebudu končit jen proto, že se to někomu zrovna hodí,“ prohlásil trenérský bouřlivák.

Jenže vedení svazu tohle nestačí a nenechá aféru vyšumět. Proto volí exemplární potrestání. „Upozornili jsme klub na dopady, které to může mít. Trenérova slova označil za nepřípustná nejen svaz, ale všechny veřejné instituce,z jejichž prostředků se financuje nejen Technika a její mládežnický hokej, od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Národní sportovní agentury přes Jihomoravský kraj až po Magistrát města Brna. V tomhle případě to poškodilo nejen klub, ale bohužel i celý český hokej,“ uvedl Zikmund.

Karel Hanika patří mezi nejrychlejší české motocyklisty, což potvrdil třeba i při Jarní nebo Letní ceně Brna, kde kraloval.
Druhý dech brněnského rychlíka. Hanika září, zaujal i v premiéře v supersportu

Po zaplacení pokuty a přijetí podmíněného trestu považoval trenér kauzu za uzavřenou. „V Technice jdeme správným směrem, přibývají noví hráči, dojednáváme sponzorské smlouvy. Kdyby děcka ubývala, nebo si na mě někdo stěžoval, dávno už jsem odešel. Fakt nevím, co si o tom mám myslet, zda je v tom osobní zášť někoho ze zúčastněných, nebo zda český svaz takhle dosáhne na víc peněz od sportovní agentury. Přijde mi to směšné,“ reagoval Stloukal.

Teď je ovšem na tahu vedení Techniky. „Odpověď v tuto chvíli není na programu dne. V prvé řadě si musíme vyhodnotit, co výpověď smlouvy znamená ke vztahu k jiným dotační titulům,“ řekl Kubica.