V Brně strávil dlouhých sedmnáct sezon a tak není divu, že se o Kometu pořád intenzivně zajímá. „To období bylo samozřejmě nezapomenutelné," přiznává pětasedmdesátiletá legenda.

Jak moc se na oslavy těšíte a co si z nich nenecháte ujít?

Určitě ty oficiální záležitosti. Je to taková morální povinnost, dělám to rád. S klubem pořád žiju. Třeba jsem zažil autogramiádu, co trvala dvě hodiny. Lidi měli takový zájem. Tak proč jim nevyhovět. (úsměv)

Předpokládám, že se půjdete podívat i na výstavu artefaktů historie Komety?

Nevím, co tam uvidím. Co kdo z hráčů zapůjčil. Já jsem dal k dispozici nějaké medaile a poháry. Myslím, že je dobré si historii připomenout. Lidi se seznámí s tím, co bývalo za nás a kam se všechno posunulo.

Padne na vás nostalgie?

Ani ne. Nejsem takový typ. Doma mám věci, kterých si nejvíc vážím. Ale články a fo-tografie, to mě nebere. (smích)

Takže si nepřipomenete třeba vaše začátky, kdy jste na jižní Moravu přišel?

Pro mladého kluka to byla velká čest, když jsem došel na vojnu z Pardubic. Když jsem se pak rozhodl zůstat, cítil jsem hrdost a uspokojení. Dlouhodobě jsme hráli vynikající hokej. Vzpomínám jedině v dobrém.

Není to tak dávno, co se Kometa místo výsluní blížila spíš hokejovému peklu. Jak vám bylo na začátku devadesátých let nebo potom na přelomu tisíciletí?

Byl jsem vedoucím mužstva v době, kdy ještě tak nějak šlapalo. V těžkých dobách Komety jsem pracoval jako trenér mládeže v Itálii. Měl jsem tedy určitý odstup. Nezažil jsem to na vlastní kůži. Ale z pocitu spokojenosti a hrdosti se člověk najednou styděl. A těžko to snášel.

Takže o existenci Komety jste se nebál?

Až tak jsem to nevnímal. Byla to doba, kdy se nejen ve sportu, ale i v dalším životě děly věci, které se dají těžko vysvětlit. (smích)

Věříte, že může současné mužstvo aspoň částečně navázat na vaše velkolepé úspěchy?

My jsme si zvykli, že šel jeden titul za druhým. Po prvním zavládlo velké nadšení, další tituly už prostě přicházely. Teď čekáme na mladé kluky, až dosáhnou toho, co my. Čas letí, čím dřív to bude, tím líp.

Bude to už v letošní sezoně?

Silných mančaftů je v lize třeba osm. V play off houby víme, komu to sedne. (úsměv)