Před čtvrtfinále jste prohlásil, že favorité nejste, ale klukům věříte. Zůstanete u toho, že jste outsideři i pro další vývoj play-off?
Jsme pořád stejní, skromní. Půjdeme třetinu od třetiny, zápas od zápasu. Perfektně připravení a jestli nás někdo bude považovat za outsidery… Já to o mých klucích nikdy neřeknu.

V play-off jste vyhráli deset zápasů v řadě. Cítíte ze soupeřů už nějakou bezmoc?
Klukům vždy říkám, že se budeme dívat sami na sebe, věřit v sebe sama, dřít a makat. O tom je play-off. Jestli bude z nás mít další soupeř obavy, si netroufnu říct. Je to mi i jedno.

Jak je důležité, že většina kabiny zažila loňské play-off?
Nemyslím si, že hraje roli, kdo zažil kolik play-off. Je to o morálu. Když jsme skládali tým, chtěl jsem mít vítězné typy. A jestli je Martinu Nečasovi devatenáct let a o finále minulý rok bohužel přišel kvůli šampionátu osmnáctek, věřím mu úplně stejně jako někomu jinému. I když nemá pět play-off za sebou, nevidím u něj deficit.

Šlo o velké šachy mezi vámi a trenérem Jakubem Petrem?
Ani ne. Viděli jste, že náš herní plán byl jasný. Nemusel jsem měnit sestavu nebo sahat do týmu jako třeba minulý rok v sérii na Spartě, kde jsem točil centry, abych mužstvu pomohl.

Musel jste hráče hodně nabádat, aby si dávali pozor na disciplínu a neopláceli?
V play-off jsem taky trochu něco odehrál. Vím, jak je strašně těžké se udržet. Naši kluci to zvládli perfektně. Kladli jsme důraz na to, že nesmíme oplácet.

Zaskvěl se brankář Marek Čiliak. V čem vás před play-off přesvědčil, že bude jednička?
Marka máme v Kometě od čtrnácti let, znám ho strašně dlouho. Neřeknu vám přesně, kdy jsem se rozhodl. Prostě se volba ukázala jako správná. Máme obrovskou výhodu. Marek Langhamer chytal fantasticky s Vítkovicemi, stejně jako Karel Vejmelka. Jsme v komfortní situaci, kdyby se nedejbože něco stalo s Markem. Okamžitě ho zastoupí stejná kvalita.

Máte nyní opět dlouhou přestávku, minimálně týden a půl. Je to výhoda?
Zaplaťpánbůh kromě Martina Dočekala nemáme nikoho zraněného. Odpočineme si, potrénujeme a počkáme si na soupeře. Je ale jedno, kdo na nás vyjde.

Jak to vypadá s Dočekalem?
Martin má ruku v sádře. Z pohledu lékařů to není nic dramatického, že by měl ruku třeba zlomenou a musel na operaci. Jestli to budou tři týdny nebo měsíc, rozhodnou lékaři.