Obhájce Masarykova poháru se v základní části nikam nežene. Netrhá rekordy v nastřílených gólech či získaných bodech. Ví, kdy si má správně načasovat ideální formu.

Jenže v této sezoně je něco jinak oproti posledním dvěma ročníkům. Kometa neustále hledá ideální složení formací. Na plné obrátky šlape jen první lajna. Proto majitel a hlavní kouč Libor Zábranský už několikrát sáhl do skladby mužstva. „Na moje gusto Brno udělalo hodně korektur v kádru. Jestli jsou změny k lepšímu, uvidíme až v play-off, protože Kometa nikdy nevypadá v základní části tak dobře jako ve vyřazovací části,“ nabídl pohled Antoš.

Tlak jim sedí

V aktuálním ročníku Kometa nezvítězila víckrát než třikrát po sobě. Jenže pokaždé, když byla pod tlakem a potřebovala nutně vyhrát, zvládla to. „Nevím, jestli nám tlak vyhovuje, ale vím, že když potřebujeme, dokážeme zápasy zvládnout. Možná se k tomu stavíme trochu jinak. Pro nás play-off začíná už teď. Musíme udržet šestku, abychom měli větší klid,“ sdělil brněnský bek Jan Štencel.

Nyní brněnský celek musí opět zabrat, aby udržel kýženou pozici v tabulce. Extraligový kolotoč se totiž znovu po reprezentační přestávce rozjíždí a Kometa dnes od pěti hodin a dvaceti minut večer hraje na ledě sedmé Mladé Boleslavi.
Úřadující mistr má na Bruslařský klub náskok pouhé dva body. V případě prohry přijde o šestou příčku. „Jde o důležitý zápas. Hraje se o šest bodů mezi námi. Navíc po reprezentační přestávce, takže je třeba do extraligy vstoupit naplno a Boleslav porazit, abychom si udrželi odstup na šestém místě,“ uvědomil si třiadvacetiletý Štencel.

Čiliak, nebo Vejmelka?

Do klíčové fáze základní části vstupuje brněnský tým už i s gólmanem Markem Čiliakem. Slovenský fantom do Komety přišel jedenatřicátého ledna, poslední možný den přestupového okna.

Brankářský tandem nyní v Brně obstarává právě Čiliak a Karel Vejmelka, který v aktuálním ročníku oplývá stabilní formou. „Nepřemýšlím nad tím, jestli jsem, nebo nejsem jednička. Prostě jsem v bráně, stojím tam, proto si místo chci udržet výkony,“ pravil Vejmelka, který odchytal posledních šest extraligových klání.