Ocelářům se Kometa toužila vyhnout, jelikož v posledním duelu s nimi prohrála 2:10. „Spadlo jim do branky vše, jejich ofenzivní síla je velká. Ale zápasy v play off budou vypadat jinak," upozornil trenér Vladimír Kýhos.

Po základní části šestí Brňané se o semifinále poperou s Plzní, kterou v sezoně dvakrát porazili. „Myslím, že to bude dobrá série, protože soupeř nehraje urputnou obranu a snaží se o hokejový projev. To nám může sedět víc než styl Hradce Králové a Zlína," řekl Žižka.

Pozitivní historie

Oba soupeři se v play off střetli naposledy před dvěma lety, kdy se Kometa po výhře 4:1 na zápasy prokousala až do extraligového finále, kde podlehla Pardubicím. „Na tu sérii jsem si vzpomněl. Je tu pořád hodně kluků, kteří ji zažili, i to nám může pomoct," připomněl Žižka.

Plzeň stále táhne veterán Martin Straka, ale proti Kometě se letos nejvíc daří Václavu Pletkovi, jenž si připsal šest bodů. „Góly, které nám vstřelil, byly jako přes kopírák. V prostoru před brankou je zdatný, navíc dostává výborné přihrávky od Dudy a Vlasáka," poukázal Žižka na možné nebezpečí.

Klíč k úspěšné sérii mohou podle Brňanů představovat přesilové hry a oslabení. „V letošních zápasech proti Plzni při hře pět na pět moc gólů nepadlo. Nečekám dostihy, spíš rozhodne, kdo bude hrát čistěji," tušil Kýhos.

Pozor na fauly

V polovině listopadu loňského roku dostala Kometa v Plzni při porážce 1:4 všechny góly v oslabení. „Zdaleka nesmíme být tolik vylučovaní. Plzeň na přesilovky čeká," doplnil zkušený brněnský zadák.

Vzhledem k páteční prohře Komety 0:3 v Karlových Varech a souhře dalších výsledků začne série příští úterý v Plzni. „Na čtyřku jsme nedosáhli, ostatní týmy jsou v ní zaslouženě," přiznal bek.

Obhájce mistrovské trofeje však poslední dva zápasy základní části na vlastním ledě prohrál. „Musíme zapomenout na neúspěšná domácí utkání, pořádně se nachystat a jít do čtvrtfinálové série s čistou hlavou," burcoval brankář Lukáš Mensator.

Kometě se před play off uzdravují i zranění hráči. Libor Pivko již trénuje na ledě, v úterý se k němu má přidat také Jakub Svoboda.

Letošní vzájemné zápasy:

7. kolo: Kometa – Plzeň 1:4

20. kolo: Plzeň – Kometa 4:1

33. kolo: Kometa – Plzeň 5:1

46. kolo: Plzeň – Kometa 1:2

Nejproduktivnější hráči ve vzájemných zápasech: Jan Hruška (2 góly + 1 asistence) – Václav Pletka (3 + 3).