Čtěte také: Zmar s Vítkovicemi. Kometa jim podlehla podruhé doma po nájezdech

V soutěžním utkání nastoupili v dresu jednoho týmu poprvé, duel dokonce odehráli ve stejné formaci. „Moc jsme si to bráchou užili, pozitivní pocity kalí akorát výsledek," říká Roman Erat.

„Pro mě to byl jeden z nejkrásnějších vánočních dárků, které jsem kdy dostal. Nikdy jsme společně nehráli a jsem moc rád, že jsme tu šanci dostali," usmívá se mladší z dvojice Martin.

Souhra jim podle jejich slov nedělala problém. „Myslím si, že Roman hrál výborně," tvrdí Erat mladší. „Vše podstatné jsme si řekli před utkáním. Myslím, že jsme si vyhověli docela dobře," potvrzuje sedmatřicetiletý Roman.

Starší z dvojice už třetí sezonu nastupuje za prvoligovou Třebíč, za Kometu odehrál soutěžní klání naposledy v sezoně 2014/2015. „Extraliga je rychlejší, ale po první třetině jsem si na tempo zvykl," přemítá Roman Erat.

Na první společný zápas obou bratrů se přijela podívat jejich rodina i kamarádi. „V hledišti seděla máma i táta. Byla tu moje i Romanova rodina," upozorňuje Erat mladší.

Právě on v duelu proti Vítkovicím vstřelil při power play vyrovnávací branku Komety. V předbrankovém prostoru klepl do hokejky hostujícího Karola Slobody a kotouč se šťastně dostal za záda Patrika Bartošáka. „Mám dojem, že mě neviděl, asi myslel, že je nás na ledě pět. To se stává," dodává Martin Erat.

PATRIK EL-TALABÁNI