Trenéři Komety přitom výkon v pondělí na tréninku neřešili. „Nebylo třeba, aby nám něco říkali. Každý ví, jak hrál. Už máme nějaký věk, takže si musíme sáhnout do svědomí a uvědomit si to sami,“ kál se brněnský útočník Martin Dočekal.

Šanci na nápravu mají hráči jihomoravského týmu už v úterý od šesti hodin večer na domácím ledě v úvodním utkání osmifinále Ligy mistrů proti Tappaře. Odveta se hraje 20. listopadu. Proti finskému soupeři vyrazí Kometa v nejsilnější sestavě.

Chybět bude akorát zraněný Martin Zaťovič, který se včera ráno dozvěděl o své dodatečné nominaci do národního týmu. Jenže zdravotní neduh jej vyřadil jak z reprezentace, tak i ze zápasu proti Tappaře. „Duel zahájíme v takové sestavě, v jaké nám dovolí zdraví hráčů. Určitě nenastoupí Zaťovič, který není úplně v pořádku a dostane prostor na vyléčení. Počítáme i s reprezentanty, jenž se dostali do nominace České republiky (Jan Štencel a Radim Zohorna – pozn. red.) i Slovenska (Tomáš Malec a Juraj Mikuš – pozn. red.). Ti se k národním týmům připojí až po zápase,“ sdělil asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

Tappara Tampere
Tappara je 6. z 15 celků.
Zatím odehrála 19 zápasů, ve kterých má bilanci 8 výher, 2 výhry v prodloužení, 2 prohry v prodloužení, 7 proher.
Skóre má záporné 49:51.
Nejproduktivnější hráči:
Tomáš Zaborský 17 bodů (7 gólů+10 asistencí), Jarkko Malinen 12 (6+6), Niko Ojamaki 11 (7+4)

Brněnský celek proti šestému týmu finské nejvyšší soutěže nečeká nic jednoduchého. „Klasický severský soupeř, který výborně bruslí, neustále napadá a hraje v pohybu. V domácí soutěži je na tom podobně jako my v extralize. Půjde o porovnání mužstev ze dvou soutěží, která se nachází na stejných pozicích ve svých ligách. Uvidíme jak se zápas vyvine,“ líčil Pokorný.

Úterní sok Komety se řadí vůbec k nejlepším týmům Finska v historii. Tappara opanovala domácí soutěž ve čtrnácti ročnících, což je nejvíc. Naposledy se jí to povedlo v sezoně 2016/2017. „Proti celkům ze Severu to není nikdy příjemné. Hlavně když hrají přesilovky, to tam všichni lítají, beci jezdí nahoru dolů a překřižují se. Tohle se brání těžko. Očekávám bruslivý hokej. Musíme jim hlavně stíhat,“ glosoval sedmadvacetiletý Dočekal hlavní přednost soupeře.

Ten přitom s Ligy mistrů má zkušenosti, už druhým rokem v ní pravidelně naskakuje. „Tahle soutěž se mi líbí. Jde o prestižní měření sil, ve kterých si vždy někdo někoho může všimnout. Účastní se jí jen kvalitní týmy,“ nabídl pohled třebíčský rodák.

O soupeři z finského města Tampere sondoval u Hynka Zohorny, který ještě v minulé sezoně oblékal dres Komety. Od nového ročníku však hájí barvy Pelicans Lahti, hrající stejnou soutěž jako Tappara. „Bavil jsem se se Zohym, že se prezentují kvalitním stylem, takže se máme na co těšit,“ podotkl Dočekal.

Tappara předvádí ofenzivní hokej, v důsledku toho se jí otevírají vrátka v defenzivě. Po devatenácti kolech má divoké skóre 49:51.

Kometa v posledních duelech spíš střelecky chřadla, proto by jí přišlo vhod, kdyby se víc rozestřílela. Třeba už v úterý. „Pořád dáváme málo gólů, maximálně dva nebo tři, což je na naše poměry hodně málo. Musíme na tom pracovat,“ řekl Radim Zohorna.