Na střídačce sešívaného klubu se v sezoně vystřídali už čtyři hlavní trenéři. Aktuálně tým čerstvě vede bývalý útočník Josef Beránek. „V Praze museli zabudovat hodně mladých kluků, to je vždy složité. Postupně sice přicházeli i zkušenější hráči, letošní sezona ale prostě Slavii nesedla. Podle toho to dopadlo," říká vsetínský odchovanec Kuboš.

S některými hráči Slavie zůstává v kontaktu. „Nedá se říct, že mi je kluků líto. Ve sportu se podobné věci dějí občas každému. Teď padly problémy na ně," krčí rameny obránce Komety.

Hokejisté Slavie se už chystají na barážové boje o udržení v nejvyšší soutěži. „Určitě jim budu fandit, strávil jsem tam tři roky, na které mám dobré vzpomínky. Pokud Slavia spadne, bude to škoda," myslí si Kuboš.

Páteční zápas, který stejně jako všechna utkání posledních dvou extraligových kol začíná dvacet minut po šesté hodině večer, odehraje Slavie s Kometou na starém stadionu Eden. Přestože Pražané hrají domácí duely běžně v O2 Areně, ve vršovickém stadionu mají stále své zázemí. „Eden znám samozřejmě dobře. Za dva roky se toho asi moc nezměnilo," usmívá se pětatřicetiletý hokejista.

Zatímco v 02 Areně se slávističtí fanoušci občas ztrácejí mezi prázdnými sedačkami, v Edenu očekávají Brňané bouřlivější atmosféru. „Lidi tam dojdou, stále Eden vnímají jako domácí halu. Pro Slavii to může být výhoda. Osobně mi je jedno, jestli hraji ve staré nebo nové hale. Důležité je kolik přijde lidí a jakou udělají atmosféru. V komorní náladě nehraje rád nikdo," upozorňuje Kuboš.