Zaťovič nabíjel Jozefu Kováčikovi na vítěznou trefu ze čtvrté minuty nastavení. „Byli jsme domluvení. A jestli mi něco dluží? Raději ne, až po sérii,“ smál se dvaatřicetiletý rodák z Přerova.

Potěšilo vás, že jste přispěl k druhé výhře gólovou přihrávkou?
Je jedno, kdo ji dá. Bylo důležité, že gól padl. Máme druhý zápas, ale jedeme dál, nekončíme.

Před brankářem Tomášem Pöpperlem nikdo výrazně neclonil. Šlo o jeho chybu?
Těžko říct, byla to docela dobrá rána, z dálky, a člověk potřebuje i štěstí. Jožo se trefil výborně. Štěstí přeje připraveným. Byli jsme spolu domluvení, padlo to tam a jsme šťastní. (culí se) Ještě ale není hotovo, musíme to zvládnout doma.

Druhé vítězství Komety v sérii si připomeňte zde => Kometa je v euforii. Druhou výhru proti Spartě vystřelila rána země-vzduch

Rozhodla o výhře hra v oslabení, kde jste přečkali těžké momenty ve druhé třetině?
Připravovali jsme se na přesilovky sparťanů. Víme, co hrají, a někdy jim to nesedne. Musíme jen dodržovat pokyny a hrát co nejmíň oslabení. Důležitá byla však i naše vůle. Od půlky zápasu jsme je taky mačkali. V přesilovkách nám puk kolikrát skočil před prázdnou. Musíme je pořád nahlodávat.

Co je za přeměnou týmu, že si najednou tak věříte?
Máme hodně zkušených hráčů. Tým je silný a věřím, že sérii urveme. Víme, že když do toho půjdeme naplno a každé střídání se povzbudíme, tak jsme schopní porazit každého. Ukazovali jsme to na začátku sezony.

Je to právě stejná Kometa, co v úvodu sezony?
Těžko říct, síla tam je a byla. Teď jde ale o úplně jiný tým – je to Kometa řezníků. Jdeme si za svým cílem. Předtím jsme zápasy hráli na osm gólů, kolikrát to byla exhibice, pak se nám to vymstilo. Teď jedeme klidně na jeden gól. Chceme vyklekat všechny střely.