Úvodní semifinálový souboj nedohrál, protože v osmnácté minutě vrazil na mantinel hradeckého útočníka Andrejse Džerinše a od sudích dostal trest pět minut a do konce zápasu. I bez něj Brno zvítězilo v Hradci Králové 2:0.

Bez trestu
Hokejový útočník Vojtěch Němec z Brna za faul na lotyšského útočníka Andrise Džerinše z Hradce Králové ze středečního prvního semifinálové utkání extraligy dodatečný trest od disciplinární komise extraligy nedostal. Nejproduktivnější hráč Komety v play-off byl po zákroku z osmnácté minuty za vražení na hrazení vyloučen na pět minut a do konce utkání. Předseda disciplinární komise Karel Holý řešil Němcův prohřešek ve zkráceném řízení. "Přitlačil protihráče do horní části zad na hrazení, za což mu byl rozhodčími s přihlédnutím k důsledkům zákroku správně uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání. Zákrok nicméně nebyl veden v tak nebezpečné vzdálenosti od hrazení, aby při něm mohlo dojít k vážnému poranění hlavy nebo páteře," uvedl Holý.

Jak jste viděl souboj, po kterém jste musel z ledu?
Byl to strašně rychlý moment. Ještě jsem se ani nedíval na videu, ale podle mě šlo o souboj, kterých je v zápase milion. Soupeř mě možná nečekal. Nebo viděl, že jsem to já se svou výškou, takže to nečekal tuplovaně. Nevím, co k tomu říct. Mrzí mě, že on je na tom špatně, a mrzí mě vyloučení, kterým jsem zkomplikoval cestu týmu za vítězstvím. Teď jen budu čekat, jestli dostanu povolení hrát (zákrok bude posuzovat disciplinární komise – pozn. red.).

Byl jste přemotivovaný po neproměněné šanci z úvodu?
Nevím, jestli to bylo kvůli ní. Řekli jsme si, že Hradci nedáme ani metr ledu. Spíš to vnímám jako hloupou shodu náhod.

Jak jste strávil zbytek zápasu?
V šatně. Chvilku jsem si zašlapal na kole, ale pak jsem se oblékl do civilu a koukal jsem jen na onlajny, jak se zápas vyvíjí, televizi tam nemáme. Na telefonu jsem utkání živě nemohl spustit, přenos nějak nefungoval.

Poslouchal jste ze šatny, co se děje na stadionu?
Jasně. Vždycky když začal větší humbuk, měl jsem strach, aby z toho nebyl průšvih u nás v pásmu.

Nakonec vaši spoluhráči úvodní zápas ovládli a dokonce nedostali ani gól.
Kluci utkání zvládli parádně. Je vidět, že každý je nahraditelný. Hrajeme opravdu týmově, hodně obětavě. To je základ.

Přečtěte si také => Osmnáctiletý Nečas: Jsem mladý, ale to neznamená, že budu jen odhazovat puky

Ve třetí třetině Kometa Hradec nepustila příliš do hry. Cítíte se dobře bruslařsky?
Možná, ale pořád je to jenom první díl série. Další zápas může přinést úplně jiný obrázek hry, ale věřím, že se nezmění.