Ve třech posledních zápasech dostala Kometa v úvodních dvacetiminutovkách devět branek. „Nevíme, čím to je. Měníme různé věci. Asi jsme nekoncentrovaní na zápas," hledal důvody brněnský obránce Tomáš Žižka, který svou hokejovou kariéru začínal ve Zlíně.

Kometa poprvé v letošním play off nasadila od začátku do branky čtyřicetiletého Jiřího Trvaje. Jenže v patnácté minutě už lovil ze sítě druhý puk. „Nástup byl opatrný z obou stran. Čekalo se na chybu, tu první jsme bohužel udělali my špatným střídáním. Dvakrát jsme si nepohlídali prostor před brankou," kroutil hlavou Žižka.

Těžko hledat v extralize vyhlášenější defenzivu, než je ta zlínská. Navzdory nízkému věkovému průměru. „Jasně, hrajeme finále. Ale nervozita z nás padla po prvním střídání," usmál se zástupce zlínských mladíků Petr Holík.

Brňané si v zápase nedokázali vytvořit výraznější tlak. Zato zlínské akce byly smrtící. Ve 36. minutě už domácí vedli o tři góly. „Největší rozdíl vidím v důrazu. Nebyli jsme schopní dostat puk na bránu. A když už, tak tam nikdo nestojí," povídal lídr kanadského bodování play off Němec.

Kometa se v minulém duelu proti Zlínu v základní části neprosadila. A trápila se i tentokrát. Brankář Libor Kašík všechny puky dobře viděl. „Bylo to od nás vlažné. Takto se finále nehraje," doplnil Němec, který zápas nedohrál kvůli bolestem nedávno zraněného ramene.

V pátek moravská bitva o český titul pokračuje ve stejný čas na stejném místě: dvacet minut po šesté hodině večer na zlínském stadionu Luďka Čajky. „První zápas hrál Zlín dobře, nám to nefungovalo. Musíme hrát úplně jinak," vyhlížel Němec odvetu.

PSG ZLÍN – KOMETA BRNO 3:0 (2:0, 1:0, -:)

Branky a nahrávky: 7. Marušák (Leška, Köhler), 15. Balaštík (Zámorský, Köhler), 36. Honejsek (Melenovský). Rozhodčí: Šindler, Jeřábek – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0.

PSG Zlín: Kašík – Zámorský, Kotvan, Horák, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – P. Sedláček.

HC Kometa Brno: Trvaj – Žižka, Miller, Kempný, Kováčik, Dlapa, Kuboš, Dujsík – Pivko, Čermák, Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – J. Hruška, Koreis, J. Svoboda – Burian, Mrázek, Vondráček – Raška.