Kdy naposledy dostalo Brno na domácím ledě takový příděl? To je třeba zabrousit pár sezon dozadu. V ročníku 2014/2015 se narodily hned dva. A oba od pražské Sparty. Nejprve v šestém kole 1:8 a ve dvaatřicátém 2:8.

Prohra se Zlínem je tak od 28. prosince 2014 doma nejhorší prohrou. „Je mi líto, jak duel dopadl. Velká ostuda…,“ vzal si slovo po utkání kapitán Martin Zaťovič, který se rovněž omlouval brněnským fanouškům: „Patří jim velké dík, že nás nehodili přes palubu a povzbuzovali nás do konce. Příděl gólů mě mrzí.“

Přitom prohra se rýsovala už od začátku. „Odstartovalo to tím, že jsme obdrželi gól v naší přesilovce. Než jsme se z toho vzpamatovali, Zlín nastřílel další dva,“ glosoval Zaťovič zárodek debaklu.

A bobtnající skóre ve prospěch soupeře se brněnským hráčům vkrádal do hlavy. „S takovým stavem, kdy rychle prohráváte 0:3, je to pak těžké,“ poznamenal Zaťovič.

Navíc když branky na účtu Zlína stále přibývaly. „Pořád jsme s tím chtěli něco udělat, ale bohužel… Nešlo to,“ krčil rameny Zaťovič.

Kometa působila nemastně, neslaně. Postrádala hlad, větší kadenci střel, správnou naštvanost, vyvolání potyčky. Chtělo to něco navíc, víc se o výsledek porvat. „Je to pořádná facka. Neměli jsme na čem stavět. Je třeba na to rychle zapomenout, ale zase na druhou stranu se poučit,“ nabádal brněnský trenér Petr Fiala.

SEN? NE, REALITA

Porážka Brňanů přišla poté, co najeli na vítěznou vlnu. Z předchozích čtyř zápasů pokaždé zvítězili a výkon se postupně zvedal. Teď ale přišel drsný pád na zem. „V kabině jsme si dělali srandu, že pořád čekáme, až se probudíme po obědě s tím, že teprve vyrážíme na utkání,“ užíval si sladké vítězství zlínský forvard Antonín Honejsek, jenž v minulosti hrával i za Brno.

Berani ještě před pár dny zažívali otřesný vstup do sezony, z úvodních šesti kol se šestkrát postavili na stranu poražených. Pak ale vydolovali důležitou výhru doma s Pardubicemi a nyní si zvedli sebevědomí v jihomoravské metropoli. „ Výsledek je pro Kometu krutý, ale takové zápasy prostě někdy jsou. Pár jich v sezoně potkáte,“ pravil Honejsek.

Defenzivní čísla Brna, které se před duelem se Zlínem řadila k nejlepším v extralize, se rázem pohoršila. Jedenáct obdržených branek narostlo na osmnáct. A při jen sedmnácti nastřílených disponuje Kometa záporným skóre.

V aktuálním ročníku navíc poprvé vyšla naprázdno. Vynuloval ji dvacetiletý Daniel Huf. „Za zápas jsme si vytvořili dvě větší příležitosti. Gólmana jsme ani neohrozili,“ líčil Fiala.

Teď má Brno volno až do soboty, kdy jede na led Olomouce. „7:0 je vysoký příděl. Máme pár dní abychom zase v Olomouci byli Kometa a ne mužstvo do počtu,“ nastínil Fiala, jakou očekává reakci.

Kometa Brno - PSG Berani Zlín 0:7
Třetiny: 0:3, 0:2, 0:2.
Branky a nahrávky: 5. Fryšara, 17. Ferenc (Popelka), 17. Honejsek (Dufek, Řezníček), 28. Šlahař (Popelka, Fryšara), 33. Honejsek (Kubiš, Dufek), 50. Herman (J. Ondráček, Nosek), 59. Šlahař (Honejsek).
Rozhodčí: Hradil, Veselý – Gebauer, Rožánek.
Diváci: 7 545.
Střely na branku: 27:22.
Střely mimo: 13:4.
Zblokované střely: 14:4.
Vyloučení: 2:6.
Využité přesilovky: 0:1.
Kometa: Vejmelka (28. Klimeš) – O. Němec, Svozil, Štencel, Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič – L. Horký, Plekanec, Plášek ml. – Lev, Hruška, Orsava – Jenyš, Kusko, Kucsera.
Zlín: Huf – Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Gazda, Řezníček, Hamrlík – Dufek, Palmberg, Köhler – Okál, P. Sedláček, Herman – J. Ondráček, Honejsek, Kubiš – Šlahař, Popelka, Fryšara.