A duel to byl víc než výživný. V prvních dvou třetinách dominovali domácí, vytvořili si dvoubrankové vedení a tahali za delší kus hokejky. „V úvodních dvou částech jsme nehráli tak, jak jsme chtěli a neměli jsme pohyb. Vary byly lepším mužstvem,“ zlobil se brněnský hlavní kouč Petr Fiala, který trnul především při oslabeních svých svěřenců. „Protože domácí měli nebezpečné početní výhody a vytvořili si v nich moc šancí,“ podotkl.

Karlovým Varům přitom v předchozích zápasech příliš nevycházely vstupy. „A proto jsme se na to snažili připravit a docela se nám to i povedlo,“ liboval si domácí trenér Tomáš Mariška. „Byli jsme aktivnější a donutili soupeře k chybám a faulům. Ve druhé třetině jsme překonali obranu, která předtím dva duely nedostala gól,“ doplnil.

Tím ale skoro veškerá pozitiva končí. Kometa se nevzdala a v posledním dějství skóre otočila. „Nakopl nás až kontaktní gól. Jinak do té doby náš výkon nebyl ideální,“ poznamenal Fiala. „Mrzí mě, že se Brno dvěma šťastnými góly dostalo zpátky do hry,“ litoval Mariška.

Když už se zdálo, že se Vary z tvrdého direktu nevzpamatují, přišlo vyrovnání. „I když jsme se do utkání vrátili, tak stejně jsme zápas nedokázali dotáhnout do remízy a rvát se o body,“ bědoval Mariška.

Tři minuty před koncem si na útočné modré čáře převzal puk Luboš Horký, prosmýkl se domácí zkoprnělou defenzivou a dal gól. „Pěkná akce, která nám přinesla vítězství,“ pravil Fiala.

To domácí nakonec ztratili slibně rozjeté utkání a do tabulky si nepřipsali žádný bod. Všechny uzmula Kometa. „V závěru jsme ještě zkoušeli vyrovnat, ale bohužel. Brankové příležitosti jsme měli i za stavu 2:0, kdy jsme mohli definitivně rozhodnout. Jenže jsme byli méně šťastným týmem. Byť jsme k bodům neměli daleko, nakonec nemáme nic,“ smutnil domácí lodivod.

To jeho protějšek Fiala může být spokojený. „Pro Karlovy Vary je to hodně kruté. Za to pro nás, s ohledem na to, jak jsme sehráli úvodní dvě třetiny, je výsledek parádní,“ řekl brněnský stratég.

Kometa tak do tabulky zapsala třetí tříbodový zápis z posledních tří utkání a rázem se vyhoupla na šestou pozici.

V následujícím kole hraje opět venku. V pátek se představí na ledě Hradce Králové.

Karlovy Vary - Kometa Brno 3:4

Třetiny: 0:0, 2:0, 1:4. Branky a nahrávky: 32. Koblasa (Vondráček, Gríger), 39. Raška I (O. Beránek), 54. O. Beránek – 45. Lev (Pyrochta), 50. Plekanec (Plášek ml., L. Horký), 51. P. Holík (Zaťovič), 57. L. Horký (O. Němec, Plekanec). Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Hynek, Gerát. Diváci: 3 139. Střely na branku: 43:26. Střely mimo: 11:9. Zblokované střely: 10:9. Vyloučení: 5:6. Využité přesilovky: 0:0.

Karlovy Vary: F. Novotný – Šenkeřík, Stříteský, Graňák, Plutnar, M. Rohan, Eminger, Kubka – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, Raška I, O. Beránek – Gorčík, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý, Vondráček.

Kometa: Vejmelka – Baranka, O. Němec, Pyrochta, Štencel, Malec, Bartejs, Svozil – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, L. Horký – Orsava, Lev, Jenyš – Plášek ml., Kusko, P. Kratochvíl.