Orli se na severu Čech předvedli jako mužstvo dvou tváří. V sobotu se trefili jako první a odstartovali gólový festival soupeře. Až ve čtvrtém zápase série se zlomilo pravidlo, že první gól přináší porážku. Benátky překonaly Kacetla v bráně orlů jen z trestného střílení a Jihomoravané těsný stav udrželi. „Vítězství bylo vydřené, všichni jsme padali na hubu, ale stálo to za to.“ oddechl si po důležité výhře útočník Znojma Jiří Beroun.

Zajímavé je, že se na ní nepodílely zkušené opory, které ještě válí extraligu za Plzeň. Haman, Plášek i brankář Horčička se šetří na klíčový duel v nejvyšší soutěži. Ten Západočeši sehrají ve středu na domácím ledě s brněnskou Kometou.

S blízkou vidinou vyřazení se museli prát jiní. V 18. minutě se postaral o úvodní branku Richard Jarůšek, na začátku druhé třetiny přidal svoji trefu také Lubomír Štach. Obě branky dali orli v přesilových hrách. Domácí kontrovali až v závěrečné dvacetiminutovce proměněným samostatným nájezdem Skořepy. Víc Benátky nestihly. „Štěstěna se teď otočila k nám a nás čeká výhoda domácího zápasu. Budeme se snažit potvrdit dnešní (včerejší – pozn. red.) výkon a postoupit,“ vyhlašoval Beroun.

Přitom po sobotním výkonu už Severočeši svého soupeře málem odepsali. Znojmo se ve třetím zápase série neprezentovalo výkonem hodným play off. Horčička se ani ne v polovině zápasu vzdal svého místa v kleci, to už Znojmo prohrávalo 1:5. Kacetl pak neudržel ani minutu. Žádný div, že domácí po takové výhře sršeli sebevědomím. „Takový výkon v play off má být. Hráli jsme s obrovským nasazením a díky velmi kvalitní hře jsme zaslouženě vyhráli. I přesto, že soupeř vstřelil první branku, tak to s mužstvem v podstatě nic neudělalo,“ chválil tým benátecký trenér Luděk Škaloud.

Nedělní realita už byla úplně jiná. Ve výhodě jsou rázem Jihomoravané. „Ve srovnání s tím nepovedeným zápasem jsme dnes hráli o dvě stě procent lépe. Věděli jsme, že by to mohl být poslední zápas sezony. Přesto jsme věřili, že dokážeme sérii vrátit do Znojma,“ podotkl jeden z hrdinů nedělního zápasu brankář Ondřej Kacetl.