Minulý týden se na trase Kometa – Mladá Boleslav uskutečnil trejd, který se ukazuje jako zdařilý pro obě strany. Do Brna zamířil na přestup Jakub Orsava a opačným směrem putoval Radim Zohorna. „Výměna může Radimovi pomoct v jeho další kariéře,“ sdělil majitel a hlavní kouč brněnského týmu Libor Zábranský.

Měl pravdu. Zohorna na nové adrese odehrál už tři utkání. Úspěšně. Při debutu v bruslařském celku se zaskvěl dvěma přesnými zásahy. „Takový začátek jsem si ani nepředstavoval. Dva góly jsou super,“ radoval se havlíčkobrodský rodák po vítězné premiéře.

V následujících zápasech zaznamenal jeden gól a jednu asistenci. Po třech odehraných duelech za Mladou Boleslav má v kolonce bodů čtyřku. V Kometě přitom odehrál v aktuálním extraligovém ročníku pětatřicet klání, ve kterých se střelecky prosadil pouze jednou a přihrál na pět branek. Angažmá u Bruslařů dvaadvacetiletému hráči zatím prospívá.

Orsava a Zohorna v nových klubech

JAKUB ORSAVA V KOMETĚ:
Odehrané zápasy: 3
Body: 3
Góly: 1
Asistence: 2
Hodnocení účasti na ledě +/-: +3
Průměrně odehraný čas: 13:22 minut
Celkový odehraný čas:
40:06 minut

RADIM ZOHORNA V BOLESLAVI:
Odehrané zápasy: 3
Body: 4
Góly: 3
Asistence: 1
Hodnocení účasti na ledě +/-: +2
Průměrně odehraný čas: 13:10 minut
Celkový odehraný čas:
39:30 minut

Podobně jako Zohorna nakročil do nové štace i Orsava. V dresu úřadujícího mistra naskočil do tří utkání a zapsal stejný počet bodů. Navíc má stoprocentní bilanci co se týče výher. Kometa s ním v sestavě neztratila ani bod. „Jen tak dál. (smích) V kabině je pak daleko lepší atmosféra. Nikdo nemá rád prohry,“ přál si sedmadvacetiletý forvard.

Do zápasového kolotoče se přitom stále dostává. „Pořád se necítím stoprocentně. Tři týdny před příchodem do Brna jsem nehrál a sám cítím, že mám ještě rezervy. Trochu mě trápí záda, ale nejde o nic vážného,“ poznamenal Orsava.

Ten se po příchodu na jih Moravy zařadil do třetí formace, kterou svými výkony pozvedl. V prvních dvou zápasech sice nebodoval, což si ale vynahradil v úterý proti Chomutovu. Na demolici Pirátů 7:1 se podílel třemi body.

Kometa kanonádou uzavřela našlapaný lednový program, který čítal deset zápasů. Brňané z třiceti možných bodů vytěžili sedmnáct a v tabulce se i nadále drží na šesté příčce.

Ve středu Kometa oznámila, že se dohodla s Peterem Muellerem na nové tříleté smlouvě. „Jednoznačně potvrdil předpoklady, kvůli kterým jsme ho do Brna přivedli. Měl jsem eminentní zájem o prodloužení na delší období. Samozřejmě s respektem k tomu, že všichni hráči Peterova kalibru mají při dlouhodobých kontraktech specifická ujednání, za kterých mohou odejít například do KHL nebo NHL. V případě Muellera jsme tohle plně akceptovali,“ prohlásil Zábranský pro klubový web.