Rodák z Havlíčkova Brodu ve vyřazovací části sezony vždy ožívá. „Vyrostl takovým způsobem, že se nebojí hrát, brát to na sebe. Už není vyjukaný zajíc, který někam přijde a jen nechce kazit. A nemyslím si, že by se choval na mezinárodní scéně jinak,“ říká Pospíšil.

Při tažení za titulem v minulém roce poslal Zohorna gólem na 2:1 v prodloužení šestého duelu semifinále Kometu přes Hradec Králové do boje o Masarykův pohár. Letos boduje prakticky v každém utkání vyřazovací fáze. „Spíš se chci bavit vždy o týmu. Ale je fakt, že každé mužstvo má v play-off borce, jemuž to sedne. Hynek je skvělý bruslař a konečně se to také promítlo do jeho statistik. Pokud si formu udrží, je jeden z hráčů pro národní tým,“ souhlasí s názorem Pospíšila i asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Jaký paradox. Zohorna se dřív místy trápil. V základní části minulé sezony si odskočil do Pardubic, kde v sedmi zápasech nebodoval. Formu však našel v pravý čas v play-off. Letos je základní článek přesilových her Komety. „Daří se mi především v přesilovkách. Máme svůj systém. Víme, co chceme hrát a z čeho padají góly,“ povídá Zohorna, který zastává prostor před brankou a skóruje i z kruhu.

Kouč Komety Libor Zábranský mu vždy věřil a nyní jeho důvěru technický pravák splácí ve formaci s Martinem Nečasem a Alexandrem Malletem. „Zohorna s Nečasem jsou rozhodně hráči, kteří mají naskočit po sezoně do přípravy s nároďákem. Jestli se dostanou na mistrovství světa, už je druhá věc,“ hlásí Pospíšil.

Oba mají šanci, kouč Josef Jandač naznačil, že dá prostor novým jménům. „Reprezentaci by zase oživili. Na mezinárodní scéně je to hodně o pohybu, a to oba splňují. Dostávají Kometu do tlaku a dávají důležité góly,“ vidí Pospíšil, bývalý forvard Pardubic či Plzně.

Oba zdobí dobré bruslení. „Zohorna má výborný skluz. Svým bruslením dokáže obsáhnout obrovský prostor. To samé u Martina Nečase. Také se do toho umí krásně položit a nadře se o polovinu míň než spousta jiných kluků,“ dodává Pospíšil.