Brňané v pátek začnou finálovou sérii extraligy proti Liberci už bez v play-off čtyřgólového Nečase. „Šlo o jednání mezi svazem a vedením. Martin na to nějak nemyslel. Když se mu řeklo, tak jel. Myslím si ale, že by tady rád byl a dohrál finále,“ povídá Zohorna.

Šestadvacetiletý útočník s kolegy ze čtvrté formace trápil soupeře ze Sparty či Hradce Králové dobrým pohybem. Teď proti Kometě stojí agilní Liberec. „Útočníci výborně dobruslují zpátky do obrany. Bude těžké je utahat. Ve finále je Liberec zaslouženě,“ říká forvard, jenž ke dvěma trefám v play-off přidal šest asistencí.

Zohorna vstřelil letos proti Bílým Tygrům ze svých devíti branek v základní části dvě. Pomohl Kometě v listopadu k zisku bodu za prohru v 3:4 v prodloužení a přispěl k domácímu vítězství 3:0 v lednu. „V Liberci jsme neodehráli špatné zápasy. Kromě prohry v prodloužení jsme tam i vyhráli. Play-off je ale něco jiného,“ uvědomuje si.

RELAX NA PSTRUZÍCH

Finále bude zase stát hodně sil, ty psychické nabírá Zohorna opět na rybách. „Ve čtyřech nebo pěti klucích chytáme pstruhy,“ přibližuje rodák z Havlíčkova Brodu.

K vodě jezdí s Martinem Dočekalem, ale nalákal i Tomáše Vondráčka či Jakuba Krejčíka. K vyčištění hlavy na rybách vybízí i šestidenní pauza mezi koncem semifinále a začátkem finále. „Je to určitě lepší než před třemi lety, kdy jsme vyřadili Spartu 4:3 na zápasy a hned za dva dny jsme šli do finále se Zlínem,“ vzpomíná pamětník všech tří finálových účastí Komety od návratu do extraligy.

„Teď nemáme moc zraněných a jsme plní sil,“ těší Zohornu.