Prohru 2:3 sledoval v televizi. „Díval jsem se doma. Měli jsme několik šancí, mohli jsme i vyhrát. Dopadlo to, jak to dopadlo. Bohužel, na remízu jsme to mohli dotáhnout. Neměli jsme štěstí," mrzelo šestadvacetiletého gólmana, jehož na soupisce nahradil šestnáctiletý Lukáš Dostál.

Na listu marodů Komety jsou nyní tři jména. Třísla zlobí útočníka Martina Erata, Marcel Haščák si stále stěžuje na bolesti hlavy po zákroku beka Karla Kubáta v Litvínově a problémy má i obránce Ondřej Němec.

U Čiliaka nejde o závažnou věc. „Měl jsem jen teplotu. Bolelo mě v krku a cítil jsem se zesláblý. Bylo mi špatně, už se ale chci zapojit do tréninku, pokud to půjde, abych byl na víkend připravený," povídal rodák ze Zvolena, jenž už letos laboroval s třísly.

VEJMELKA SE ZPOTIL

Gólman Karel Vejmelka má v sezoně zapsaných zatím šestnáct startů, tedy o šest víc než Čiliak. Při úterním utkání se dvacetiletý brankář zapotil. V první třetině na něj šlo patnáct střel a dostal dva góly. „Sparta podala bojový výkon, bylo vidět, že chce vyhrát. Ze začátku měla více ze hry," uznal Vejmelka.

Pět minut před koncem utkání rozhodl o výhře 3:2 Dominik Uher. V přečíslení střílel do odkryté branky. „Sparta dokázala potrestat naši jedinou chybu, kterou jsme ve třetí třetině udělali," litoval Vejmelka.

Kometa prohrála páté z posledních sedmi utkání venku. „Klíčoví hráči nám chybí a možná i od toho se odvíjí výkony nahoru dolů," dodal třebíčský odchovanec.