Za dlouhodobé zdravotní komplikace požaduje jeden z mužů milion korun jako odškodné. Tvrdí, že má následkem zranění bolesti hlavy a zhoršený psychický stav, což mu znemožňuje pracovat. S jeho verzí souhlasí jeho syn. U krajského soudu ve čtvrtek sdělil, že otec od konfliktu nepracuje a povahově se změnil. Je nyní prý netrpělivý a náladový.

U soudu vypovídali i další svědci. Trafikant z ulice, kde ke střetu došlo, u soudu uvedl, že napadení muži byli opilí a vyhledávali konflikty s kolemjdoucími.

„Všiml jsem si dvou chlapů, popíjeli alkohol a už byli zjevně v opilém stavu. Říkali, že je vyhodili z hospody, proto pili na ulici. Snažili se napadat lidi, kteří chodili okolo,“ vyjádřil se.

Muž má k jednomu z obžalovaných osobní vztah, Roman D. mu v trafice vypomáhá.

Další svědek vypověděl, že mu o rvačce pověděl jeden z napadených. „Řekl mi, že se porvali. Ptal jsem se ho, proč z toho chce dělat frašku u soudu. Na to mi odpověděl, že mu budou muset dát sto tisíc a auto. A že mu doktorka (k jeho zranění – pozn. redakce) napíše cokoliv, co bude chtít,“ popsal.

Obžalovaní stále popírají baseballové pálky

Stále není jasné, jakými předměty agresoři měli útočit. Podle obžaloby mělo jít o baseballové pálky, bratři to popírají. Podle nich to byly kovové násady od koštěte.

Bratranec jednoho z poškozených u policejního výslechu tvrdil, že viděl z okna svého bytu několik baseballových pálek, kterými muži mlátili poškozené.

Při soudním jednání ve čtvrtek však už řekl, že situaci sám neviděl, ale popsala mu ji jeho matka. „Bylo to spíš z doslechu. Už si to nepamatuju, co jsem přesně viděl, je to delší doba," uvedl u soudu.

Advokáti bratrů požadují zjištění, jestli není žena, kterou měli podle obžaloby také mlátit, omezena na svéprávnosti. Soud bude v projednávání případu pokračovat ve středu devětadvacátého dubna.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Děsivý pohled. Muže s holemi smetl na zastávce v Brně, ujel bez pomoci

VIDEO: Silně opilý řidič srazil v Brně chodce, strážníci proti muži tasili zbraň | Video: Městská policie Brno