V sobotu kolem jedné hodiny v noci chtěla hlídka brněnské městské policie zastavit auto peugeot, který projížděl po ulici Úvoz pouze s rozsvícenými denními světly. „Vůz tak mohli ostatní řidiči snadno přehlédnout. Jenomže sotva se za ním strážníci vydali, začal rychle ujíždět,“ popsal začátek příběhu mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

Muž za volantem se snažil prchnout prudkým manévrem do Trýbovy ulice. Tam ho ale hlídka dostihla, neboť ulice je slepá. „Snaha vzdálit se od auta vyšla naprázdno. Mladík nejprve vytrvale tvrdil, že vůbec neřídil, ale po upozornění, že ho nahrála palubní kamera, se strážníkům přiznal. Přišli také na to, že vůbec nevlastní řidičský průkaz,“ řekl mluvčí.

Při vyšetřovacím kolotoči vyšlo najevo, že auto třiadvacetiletému Slovákovi nepatří. Strážníci proto kontaktovali muže, který ho má svěřený k užívání. „Řekl, že klíče nikomu nepůjčil a měl je schované pod svým polštářem, zatímco spal. Strážníci proto přistiženého mladíka předali jako podezřelého z trestného činu,“ dodal Ghanem.

VIDĚLI JSTE? VMO Žabovřeská kompletně zprovozní už za půl roku.

Dubnové práce na stavbě VMO Žabovřeská v Brně. | Video: Studio Daněk