Vedlejší větev brněnské korupční kauzy Stoka se týká hlavně jednatelů nebo dělníků, kteří podle obžaloby měli za úplatky dostávat zakázky. Soud ve stejné věci už dřív potrestal obžalované, kteří se doznali. Rozhodnutí není pravomocné, žalobce si ponechal lhůtu pro možné odvolání, někteří z obhájců se odvolali.

Státní zástupce Michal Galát byl s rozhodnutím soudu spokojený. "Dnešního dne bylo ukončeno projednávání rozsáhlé kauzy v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek ve městě Brně, mám za to, že obžaloba byla úspěšná, v podstatě všichni obžalovaní byli odsouzeni, takže jsme spokojeni," řekl žalobce po vyhlášení rozsudku.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Krádež traktoru v Brně.

V Brně někdo odcizil traktor Zetor. Se strojem zmizel neznámo kam | Video: Policie ČR

V kauze Stoka soud nepravomocně rozhodl předloni, kdy potrestal devět lidí a dvě firmy včetně bývalého místostarosty a radního městské části Jiřího Švachuly. Švachulovi uložil devět a půl roku vězení, podle rozsudku byl hlavou organizované skupiny. Švachula vinu popřel, proti rozsudku se odvolal, stejně jako žalobce a další obžalovaní. Případem se tak bude zabývat Vrchní soud v Olomouci.