Jak to všechno začalo? Řidiče v Nálepkově ulici v Brně-Jundrově chtěli minulý týden strážníci upozornit, že nesmí parkovat na chodníku. Začal jim sprostě nadávat, nasedl do svého auta a dokonce chtěl odjet.

Tomu strážci zákona zabránili a chtěli s ním přestupek projednat. „Muž se dál vztekal a ztrácel zábrany. Zuřivě křičel na celou ulici a vůbec přitom nedbal na to, že ho dcera ze zadního sedadla úpěnlivě žádala, aby přestal. Její zoufalé naříkání odbyl poznámkou, aby byla zticha. Hlídka městské policie ho několikrát důrazně nabádala, aby se mírnil alespoň kvůli svému malému dítěti, na její připomínky však nijak nedbal. Dívku chtěli strážníci uklidnit, ale hned vzápětí se toho po zaslechnutí mužova hlasitého řevu ujala jedna z kolemjdoucích,“ popsal událost mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Pokračuje přestavba vlakového nádraží v brněnském Králově Poli. Stavbaři mají za sebou první práce. Deník se podíval i do stávajícího zázemí nádraží.
Rekonstrukce nádraží v Brně-Králově Poli: nahlédněte do zázemí i atomového krytu

Řidič na hlídku křičel sprostě a urážel ji. Porušení předpisů zatvrzele hájil tím, že je držitel průkazu ZTP.

Strážníci mu potom na jeho vlastním vytištěném dokumentu vysvětlovali, že ani tak nemá oprávnění stát na chodníku. „Projednat s mužem případ na místě nebylo možné, a tak strážníci předali podezření z dopravního přestupku i ze znevážení úřední osoby do správního řízení. Vzhledem k tomu, že byl zcela lhostejný k rozpoložení dítěte, požádala městská policie o prověření situace v rodině sociální pracovníky,“ dodal Ghanem.

MOŽNÁ VÁS ZAUJME: Po nehodě na tahu mezi Svitavami a Brnem hořelo auto

Zdroj: policie