Případ vyšetřují policisté. Stal se již v závěru loňského roku, tento týden však policie zveřejnila video, na němž jsou zachycení důležití lidé. I díky středečnímu článku Deníku a následným četným reakcím se je velmi brzy podařilo najít.

„Žena se vracela z firemního večírku a na zastávce Vsetínská čekala na příjezd tramvaje. Na stejnou zastávku po chvíli přišel také mladý pár. Měl se chovat velmi hlučně a čekající ženu začít bezdůvodně napadat, nejprve verbálně a později i fyzicky,“ sdělil policejní mluvčí David Chaloupka.

Sedmatřicetiletý Slovák je obžalovaný z toho, že při své rozlučce se svobodou vloni v září shodil z hradeb Špilberku německého turistu.
Drama na rozlučce se svobodou v Brně: rozplétají, kdo shodil turistu z Špilberku

Útočnice měla oběť za pomoci svého druha povalit na zem a kopat do ní. „Napadená žena se pod přívalem ran velmi bála o své zdraví a agresorku prosila, aby ji nechala, že má doma malé děti,“ upozornil mluvčí.

Vše skončilo až po příjezdu tramvaje. Zraněná žena po incidentu potřebovala lékařské ošetření. Útočníkům hrozí obvinění z trestného činu vydírání a ublížení na zdraví.