Dva muže a jednu ženu měli podle obžaloby před dvěma lety zmlátit bratři Roman a František D. Popírají však, že zaútočili jako první a že by k tomu použili baseballové pálky. Podle nich se jednalo o kovovou násadu na koště.

Poškozená žena ale trvá i na tom, že jako první zaútočili bratři. „Z ničeho nic se objevil Roman a František a začali nás mlátit baseballovými pálkami,“ vypověděla v pondělí žena.

Bratři to popřeli, jednali prý v sebeobraně. To, že nezaútočili první, navíc potvrdil na minulém jednání i jeden z poškozených mužů.

Konfliktu předcházela jiná potyčka, při které měli poškození Romanu D. slovně vyhrožovat a nakonec ho i napadnout. Tomu se podařilo utéct, vrátil se až se svým bratrem Františkem. Na místě měl zaparkované auto, které potřeboval. V tom, kdo znovu zaútočil jako první, se ale výpovědi liší.

Rozdíly ve výpovědích přisuzuje šoku

I o baseballových pálkách tvrdí svědci něco jiného. „U rvačky jsem nebyl. Šel jsem na místo až druhý den a na zemi ležela jedna rozbitá baseballová pálka,“ zmínil synovec jednoho z poškozených.

Před rokem ovšem při policejním výslechu řekl, že zahlédl několik lidí, kteří jeho strýce bili pálkami. Rozdíly ve svých výpovědích přisuzuje šoku.

Ilustrační foto.
Konec výluky: mezi Novým Městem a Tišnovem znovu jezdí vlaky

Naopak žena, která celou situaci pozorovala z protější ulice strany ulice podotkla, že bratři neměli v ruce vůbec nic. Nezahlédla žádné baseballové pálky, ale ani násadu na koště.

Kromě rozdílných výpovědí případ komplikuje i stav, ve kterém někteří účastníci byli. Poškození byli totiž při útoku silně opilí a podrobnosti si proto nepamatují.

Národní výstava psů na brněnských veletrzích.
VIDEO: Poznáte všechna plemena? Výstaviště v Brně patří velké psí parádě

„Většinu věcí vím jen z doslechu. Když jsem se probudil z bezvědomí, bylo mi řečeno, že mě zmlátili basebalovou pálkou. O tom, kdo to byl a jak to udělal, ale každý tvrdí něco jiného,“ zmínil dříve jeden z poškozených.

Za dlouhodobé zdravotní komplikace požaduje jeden ze zraněných mužů od bratrů milion korun jako odškodné. Od napadení prý trpí bolestmi hlavy. Jeho zhoršený psychický stav mu navíc neumožňuje pracovat. Případ bude soud dále projednávat.