„Podle svědka vyhazovala dřevěné židle z restaurační zahrádky. Osmatřicetiletá žena po příjezdu strážníků popocházela mezi kusy rozbitého a poházeného dřeva. Byly to převážně palety, staré poškozené židle nebo třeba dřevěné kůly,“ informovala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Žena podle ní měla na ruce drobné oděrky a na strážníky působila opilým dojmem. „Přiznala, že nepořádek má na svědomí ona sama. Hlídce vysvětlovala, že se snažila ubránit se před satanem a upíry, a rozhodit palety a kůly do prostoru kolem sebe vyhodnotila jako nejlepší způsob ochrany. Hlídka vzhledem k jejímu psychickému rozpoložení okamžitě přivolala záchranáře,“ doplnila mluvčí.

Na jejich žádost navíc provedla dechovou zkoušku s výsledkem 1,22 promile. „Protože kusy rozbitého a polámaného dřeva znečistily také silnici a ohrožovaly bezpečnost a plynulost provozu, vyrozuměli strážníci dispečery Brněnských komunikací. Průběžně se však snažili kusy zasahující do vozovky odstranit sami,“ ujistila Skřivánková.

Zdravotníci po prvotním ošetření rozhodli o převozu ženy do psychiatrické nemocnice. Incidentem se tak budou dále zabývat úředníci.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nehoda kamionu a dodávky na D1. Řidič utrpěl těžká zranění

Dočasnou uzavírku způsobila ve čtvrtek před jedenáctou hodinou dopoledne na 168. kilometru dálnice D1 nehoda dodávky a kamionu nedaleko Domašova na Brněnsku. | Video: Policie ČR