Strážníci se s mužem v ulici sešli a ten jim popsal dispozice domu a zdůraznil, že vstupní branka je zajištěná zámkem a prostor dveří zabezpečil polykarbonátovými deskami.

Hlídku pustil na pozemek. „Strážníci vzápětí zjistili, že ochranné desky jsou zlomené směrem do interiéru. Ze dvou stran vstoupili přes sklep do budovy a začali ho místnost po místnosti prohledávat,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Mohutné praskliny na stěnách, problémy se statikou a praskající potrubí v nechvalně proslulém bytovém domě v brněnských Židenicích.
Popraskaný bytový dům na odpis o krok blíž záchraně. Židenicím půjčí sto milionů

Ve sklepě ani v prvním patře nikdo nebyl, mezipatro bylo zamčené. „Ze zahrady se však dalo vylézt i přes balkon, a přesně to strážníci udělali. Balkonové dveře byly pootevřené, což hrálo v jejich prospěch. Hlídce se uvnitř naskytl pohled na rozházené plastové láhve a ohořelý papír,“ poukázal mluvčí strážníků.

Jak doplnil, v předsíni jeho kolegové uviděli několikery zavřené dveře. Stejně jako v předešlých situacích, se důrazně ohlásili a z jedné místnosti uslyšeli psí štěkot i i hlasy. „Strážníci přítomné vyzvali, aby si zajistili psa a vyšli ven. Nato před ně předstoupil dvaačtyřicetiletý muž a po dotazu, co dělá v cizím domě, odvětil, že tam může být, i když nemá souhlas majitele,“ pokračoval v líčení událostí Ghanem.

Hlídka však měla jiný názor. Muže i s jeho devětatřicetiletou partnerkou a psem vyprovodila na ulici. „Většího křížence nechali strážníci převézt do péče odborníků z útulku pro opuštěná zvířata a dvojici předali jako důvodně podezřelou z trestného činu,“ zakončil Ghanem.

Událost se stala ve středu 6. března, strážníci o ní informovali v pátek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Konec tradiční fotbalové hospody v Brně. U Daana zavřou po skoro čtvrtstoletí

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková