Vedoucí místního obchodu s potravinami si na podobnou tragédii v Ořechově nepamatuje. „Takový závažný zločin se tady ještě nestal. Maximálně krádeže, to ano, tak, jak to bývá všude,“ poznamenal.

Zesnulé manžele podle svých slov neznal. „Pán tady občas chodil. Zrovna včera přišli policisté ptát se, jestli tu nakupoval i o víkendu. O paní nevím vůbec nic," dodal vedoucí obchodu.

Za plotem zůstává park na Moravském náměstí v Brně. Zástupci Brna-středu řeší s architekty novou podobu.
VIDEO: Moravské náměstí v Brně po opravě dál za plotem, dávno už měl zmizet

Domnívá se, že jsou lidé z tragédie šokovaní. „Hodně se o tom mezi sebou baví. Je to strašné. Nikdo neví, proč se to stalo,“ přitakala mu prodavačka.

Protože je Ořechov menší obec, podle jedné z obyvatelek ví o události téměř všichni. „Volala mi kvůli tomu dcera, která tu ani nežije. Já tu bydlím tu celý život, takže jsem je trochu znal. Je to smutná událost. Co vím, tak paní bývala zdravotní sestra,“ vzpomínal starší muž.

Šetří vraždu a sebevraždu

Podobnou cestou se informace dostala i k jiné z obyvatelek. „Zavolala mi to moje kamarádka. Nevím o koho jde, byla jsem se podívat na poště, jestli tam nebude parte, ale nic tam zatím není,“ sdělila žena.

V první etapě opravy brněnské křižovatky bude zakázáno odbočení z Kníničské doprava do Veslařské ulice.
Omezení dopravy na Kníničské: nejdřív směrem do centra a objížďka na Jundrov

Někteří se ovšem domnívají, že mnoho obyvatel událost tolik neprožívá. „Žije tu i spoustu lidí, kteří se do dění moc nezapojují a s lidmi se tu neznají. Ani já pár pořádně neznala. Jediné co vím, tak že paní měla nějaké zdravotní problémy,“ zmínila další obyvatelka.

Na branku u plotu okolo domu, zapečetěnou policejní páskou, někdo položil nádoby s jídlem. Podle místních zesnulí manželé dům opakovaně zkoušeli prodat, podařilo se jim to údajně nedávno.

Ilustrační foto.
Obvinění děkana brněnské Univerzity obrany, svoji vědeckou práci měl opsat

Podrobnosti o případu zatím policie nesdělila. Momentálně je nařízena soudní pitva. „Na místě byla nalezena legálně držená střelná zbraň i dopis na rozloučenou,“ přiblížil situaci mluvčí policistů Pavel Šváb.