„Muž za volantem mini cooperu nezvládl riskantní manévr a najel v prostoru zastávky Nové sady na ostrůvek. Dvaasedmdesátiletý muž o holi před ním chtěl uskočit do kolejiště, ale řidič na stejnou stranu strhl řízení a seniora srazil," detailně popsal situaci mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Jeden ze strážníků celou situaci viděl a okamžitě spěchal k místu nehody. Motorista ale začal couvat a strážník ho pod hrozbou namířené zbraně důrazně vyzýval, aby zastavil. Cizinec ale varování ignoroval a začal ujíždět. „Strážník se rozhodl nevystřelit, protože se u zastávky pohybovalo několik dalších lidí, které by odražená střela mohla ohrozit," dodal Ghanem.

Ilustrační foto.
Tragédie v Ořechově s dopisem na rozloučenou: policie šetří vraždu a sebevraždu

Strážník poskytl seniorovi, který utrpěl poranění na hlavě a na rukou, společně se svědkem první pomoc a přivolal zdravotníky. Mezitím jeho kolega pronásledoval ujíždějícího řidiče a přes vysílačku si nechal povolat další autohlídky. Jel za ním Masarykovou ulicí na náměstí Svobody. „Z pronásledovaného auta nakonec vyběhla dvoučlenná posádka a dala se na útěk. Jednoho z mužů jsme dopadli v Mozartově ulici, a rovněž pod hrozbou namířené zbraně jsme ho přiměli, aby si lehl na zem, kde jsme mu nasadili pouta," informoval mluvčí.

Polsky hovořící muž nadýchal přes 1,8 promile alkoholu, před přivolanými policisty se přiznal k řízení vozidla a je podezřelý z několika trestných činů. Druhého muže se hlídce chytit nepodařilo. Strážníci ale mají informace od svědků, které předali policistům.