Za volant řidič sedl kolem deváté hodiny večer. Vysokou rychlostí projížděl od Bubeníčkovy ulice, přes Zábrdovickou směrem na Cejl. „V tu dobu je ve městě pořád ještě mnoho lidí. Chodí na zábavy, čekají na zastávkách, silnice určitě nejsou prázdné,“ podotkl státní zástupce.

Bezprostředně ohrozil minimálně sedm lidí. Nebezpečný byl nejenom pro další řidiče, ale i lidi v okolí. „Najížděl do nástupních můstků, čímž ohrozil čekající na zastávkách Tkalcovská a Kuldova,” sdělila soudkyně Hana Kleinová.

Kromě překročení rychlosti řidič ignoroval jakákoliv dopravní značení i semafory. Na výzvu policie navíc reagoval zvýšením rychlosti a začal jim ujíždět přes ulice Ponávka, Bratislavská, Koliště a Cejl.

Dvojice mužů poškozovala dopravní značky a nabíhala na auta projíždějící přes třídu Generála Píky na severu Brna.
Běsnění na třídě Generála Píky v Brně: rozházené značky a nabíhání proti autům

„Jen díky velkému štěstí i schopnostem řidičů, kteří se museli obviněnému uhýbat, nikdo nezemřel, “ podotkla soudkyně Kleinová.

Střetu s jiným autem se nakonec Martin Č. nevyhnul. Ke srážce došlo na křižovatce mezi ulicemi Otakara Ševčíka, Černovická a Ostravská. Jedna z viníkových spolujezdkyň se vážně zranila. Další tři lidé utrpěli menší poranění, včetně řidiče druhého auta.

Poznáte je? U synagogy v Brně někdo zapálil láhev, pomoci mohou mladíci.
Brněnská synagoga v ohrožení: zapálená láhev před dveřmi, v hledáčku dva mladíci

Krajský soud odvolání zamítl a potvrdil tak předchozí rozhodnutí brněnského městského soudu. Muž už si za obecné ohrožení a těžké ublížení na zdraví odpykává trest sedm a půl roku ve věznici s ostrahou. Společně s tím má na devět let zákaz řízení.