VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

27.1.2017

Skupina Elán zahraje poprvé v Mikulově. Na letním turné

Mikulov – Výjimečně po několika letech vyjede pop-rocková skupina Elán z koncertních hal na pódia pod širým nebem a navštíví i jihomoravský Mikulov. Zdejší amfiteátr slovenské hudebníky přivítá 17. června.

27.1.2017

Zeman propil Hrad, Forejt šňupe cukr z buchet. V nové satiře Divadla Komediograf

Brno – Divadelníci v čele s režisérem Lubošem Balákem ve čtvrtek v Brně představili novou politickou satiru s názvem Parta hic znovu zasahuje aneb Jak Ovčáček a spol. zametají pod koberec, že Miloš Zeman propil Hrad.

26.1.2017

Svádění ve vile? Návštěvníci zažijí netradiční prohlídku

Brno – Uprostřed vášnivého románu se octnou v pátek lidé, kteří zamíří na prohlídku do brněnské vily Stiassni. Od šesti hodin večer je tam čeká noční prohlídka spojená s vystoupením divadelníků.

26.1.2017

Britská kapela Placebo zahraje v Brně, znovu oslaví 20 let

Brno – Smršť kytarového britpopu v podání Placebo – kapely, která patří ke špičce rockové scény, čeká letos v červnu i fanoušky v Brně. Placebo zde totiž 26. června odehrají svůj koncert k 20. výročí svého založení.

25.1.2017

Paní z moře se vrací na jeviště v Brně. V Evě Novotné

Brno /FOTOGALERIE/ – Něžně-brutální thriller intenzivní lásky, překvapivých nálezů a nenávratných ztrát. Tímto podtitulem ověnčili tvůrci Ibsenovo drama Paní z moře. V páteční premiéře jej na scéně Mahenova divadla uvede Národní divadlo Brno.

23.1.2017

Sherlock Holmes, Hercule Poirot i Vacátko. Výstava představuje slavné detektivy

Brno - Nová výstava v letohrádku Mitrovských na Starém Brně představuje nejslavnější, fiktivní i skutečné vyšetřovatele a detektivy napříč celým stoletím.

18.1.2017

Lucie prodělala přeměnu pohlaví, nyní o tom hraje divadlo

Brno – Už v mateřské škole si uvědomovala, že je ženou v mužském těle. Dala se na herectví, ale slýchávala: Musíš být víc hercem! Nakonec se Lucie Brychtová rozhodla k přeměně pohlaví, čímž však ztratila dosavadní herecké postavení. Na jeviště už s transsexuální diagnózou vstoupit nemohla. Rozhodla se tedy vtisknout svému příběhu divadelní tvar a vznikla v evropském kontextu ojedinělá inscenace Jsem žena. Její česká premiéra je ve středu od sedmi hodin večer v Buranteatru.

17.1.2017

Charlie Chaplin tančí na brněnském jevišti. V české premiéře

Brno – Patřil k nejslavnějším filmovým tvůrcům 20. století, přesto jeho život dodnes zahaluje tajemství. Životní osud Charlieho Chaplina na jeviště přeneslo Městské divadlo Brno, které tento muzikál v sobotu představí v české premiéře.

17.1.2017

Odvážná čísla akrobacie? V nové show Grandhotel Hong Kong

Brno – Dívka zpodobňující hada, šokující akrobacie na rukou. A také žongléři s obrovskými vázami či kouzlení. Tato a další čísla jsou součástí pitoreskního Grandhotelu Hong Kong – představení, které v úterý v Brně premiérově uvede Čínský národní cirkus.

13.1.2017

Před sto lety a nyní. Proměny Brna ukáží synagogy, dělnické domky i Malé Benátky

Brno - Muzeum Brněnska v prostoru Löw-Beerovy vily zahájilo výstavu představující zajímavá brněnská místa před sto lety a v současnosti. Prohlídku návštěvníkům zpestří soutěž.

11.1.2017

Josef Koudelka: Fotografie je jen fotografie. Buď dobrá, nebo špatná

Brno – Exil mě změnil víc než cokoliv jiného. Nejsem Francouz, nejsem Moravák ani Čech, jak jsem byl dřív. Také tyto věty pronesl na čtvrtečním setkání v kině Art fotograf a boskovický rodák Josef Koudelka. Osmasedmdesátiletý člen proslulé agentury Magnum Photos tam představil nový dokument Koudelka fotografuje Svatou zemi.

11.1.2017

Boleslav Polívka v Manéži pobaví s artistou i vítězkou Star Dance

Brno – Vtipné scénky, skeče a výrazné osobnosti. Také nejnovější díl Manéže Bolka Polívky propojí humor se zábavou a různorodými hosty. Autorské představení známého klauna a mima Polívky televizní kamery zachytí v pátek a sobotu v hale ve Vodově ulici.

11.1.2017

Brno vystavuje unikáty, podle kterých se popisují nové druhy

Brno /FOTOGALERIE/ – Zkameněliny rybek, trilobita, ulity. Tyto i další exponáty nově představuje Moravské zemské muzeum, které si touto výstavou připomíná dvousté výročí svého založení. Unikáty ze sbírek geologicko-paleontologického oddělení hostí Dietrichsteinský palác na Zelném trhu.

9.1.2017

Brno moderní: architekti pokřtili nového průvodce městem

Brno – Ikonické brněnské stavby z let 1890 až 1948 představuje nová kniha s názvem Brno moderní, kterou v pondělí v brněnské vile Stiassni slavnostně pokřtil architekt Ivan Ruller.

6.1.2017

Obrazy Markéty Evjákové z Deníku jsou naplněné optimismem

Vsetín - Vystavovat obrazy v galerii Stará radnice ve Vsetíně bylo dávným snem vsetínské rodačky Markéty Evjákové, která pracuje jako grafička pro jihomoravské Deníky Rovnost. Své přání si splnila ve středu na vernisáži své výstavy s názvem Barevný svět.

5.1.2017

Směšná temnota: příběh plný mediálních obrazů, klišé a citací

Brno – Brněnské HaDivadlo uvede v české premiéře inscenaci Směšná temnota. Režisérem je Filip Nuckolls, který se na scénu HaDivadla vrací po čtyřech letech.

4.1.2017

Depešáci, optické iluze. Brněnské galerie a muzea vystaví Kmeny i Vasarelyho

Brno – K nejočekávanějším výstavám roku 2017 na Brněnsku patří projekt Kmeny Vladimira 518, výstava k 100. výročí Josefa Kainara či představení děl Victora Vasarelyho.

3.1.2017

Brno moderní. Křest nového průvodce architekturou města hostí vila Stiassni

Brno – Nová kniha Brno moderní se snímky Pavla Hrocha představuje ikonické stavby brněnské architektury postavené v letech 1890 až 1948.

30.12.2016

Martin Reiner: Každý z nás má svůj jedinečný příběh

Brno /ROZHOVOR/ – Nejsem a nikdy nebudu Tom Cruise. Já jsem Mára, docent ze sportovního baru, jednooký král mezi slepými, hvězda v kruhu ztracených – říká jedna z postav knihy povídek Jeden z milionu. Autorem dvousetstránkového svazku je brněnský spisovatel a básník Martin Reiner. „Nemůžu říct, že bych povídku preferoval před jinými žánry. Prostě se píšou jinak než román či poezie a už tím jsou pro mě jako autora zajímavé," vysvětluje Reiner.

29.12.2016

Švédská skupina Europe přijede do Brna, zahraje legendární hity

Brno - Byla to hlavně píseň The Final Countdown, která skupině Europe zajistila v osmdesátých letech hudební nesmrtelnost. V květnu 2017 přijede kapela v čele se zpěvákem Joeym Tempestem poprvé do Brna.

28.12.2016

Darth Vader místo Ježíška? Zmatení pojmů je značné, říká sochař a řezbář Netík

Brno /ROZHOVOR/ – Jiří Netík do svých řezeb vkládá respekt ke světu a úctu k údělu člověka. Na své nejnovější výstavě v křížové chodbě Nové radnice v Brně představuje své bronzy i betlémy – včetně těch z Notre-Dame v Paříži a Pantheonu v Římě. „Prostor křížové chodby Nové radnice je krásný, unikátní, plný významných událostí historie," říká třiašedesátile­tý autor.

27.12.2016

Přehlídka filmů Jima Jarmusche představí nové drama Paterson

Brno – Kafe a cigára. Noc na zemi. Mrtvý muž. Kultovní filmy Jima Jarmusche i jeho méně známé tituly promítne tento týden kino Scala, které hostí přehlídku filmů tohoto krále nezávislého amerického filmu.

21.12.2016

B Side Band oslavil v klubu Metro desáté výročí

Brno - V neděli 18. prosince ve vyprodaném klubu Metro music bar oslavila kapela B Side Band svoje desáté výročí.

20.12.2016

Neckář přiveze do Brna osmdesátičlenný sbor. Před Vánoci rozezpívá Sono centrum

Brno – S unikátním vánočním vystoupením se smyčcovým kvartetem a chlapeckým sborem přijíždí zpěvák Václav Neckář do Brna. Poslední koncert v tomto roce završí další úspěšnou sezonu. Už ve středu od půl osmé večer v sále Sono centra si Neckářovi fanoušci zanotují v adventním duchu třeba vánoční píseň Půlnoční. „Doufám, že publikum bude zpívat se mnou, trému mám," řekl Neckář.

17.12.2016

Černá komedie Ryba potmě míří z Broadwaye do Brna

Brno /FOTOGALERIE/ – Ryba potmě, černá komedie vyprávějící příběh sebeironického Normana a jeho dominantní matky, která se k němu nastěhuje domů a začne mu organizovat život. Pouhý rok a půl po svém prvním uvedení v New Yorku se tohoto titulu dočkají také diváci v Brně – v sobotní premiéře Městského divadla.

16.12.2016

Jsme švejkovský národ. Vtipu je nám v novinách třeba, říká výtvarník Jiří Háva

Brno /ROZHOVOR/ – Brněnský výtvarník Jiří Háva je karikaturistou i ilustrátorem, věrným pozorovatelem svého domovského Brna a organizátorem výtvarných akcí. V minulosti kreslil také pro Rovnost. „Noviny byly s kresbou spjaté odjakživa a je škoda, že už v nich prostor na obrázky není," říká sedmdesátiletý au­tor.

15.12.2016

Ruský královský balet zatančí Romea a Julii. Na brněnském výstavišti

Brno – V roce 1938 měla v Brně světovou premiéru baletní inscenace Romeo a Julie na hudbu ruského hudebního skladatele Sergeje Prokofjeva. Nyní přijíždí jeden ze světových baletních souborů tuto premiéru do Brna obnovit. Royal Russian Ballet ctící tradiční ruskou baletní školu vystoupí ve čtvrtek večer v pavilonu P na výstavišti.

15.12.2016

Pětinásobná držitelka Grammy v Brně: Diana Krall vystoupí s jazzovým kvartetem

Brno – Byla třináctkrát nominována na cenu Grammy a pětkrát svoji nominaci proměnila ve vítězství. Prodala patnáct milionů desek po celém světě. Zpěvačka a klavíristka Diana Krall patří k nejlepším jazzovým umělcům současnosti a 20. září 2017 o tom přesvědčí i fanoušky v brněnské DRFG Areně. Na jižní Moravu přijede vůbec poprvé.

13.12.2016

OBRAZEM: Magic Free Group oslavila 20 let show plnou tance

Brno – Brněnská taneční skupina Magic Free Group oslavila dvacet let svého působení na české taneční scéně velkolepou nedělní show v Janáčkově divadle. Tanečníci se pyšní řadou ocenění v různých kategoriích. Nejcennějším je titul mistrů světa, který získali dokonce sedmkrát.

12.12.2016

Jób předstoupí před diváky i Boha nahý. V experimentálním Divadle u stolu

Brno – O vysvětlení smyslu nezaslouženého utrpení požádá Jób na jevišti brněnského experimentálního divadla. Své otázky klade sám sobě, Bohu i divákům. Novou inscenaci s prostým názvem Jób uvede experimentální Divadlo u stolu v pondělí v pět hodin večer.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT