Dva koncertní večery po sobě ve stejném brněnském klubu naplánovali pořadatelé v návaznosti na velký zájem fanoušků. „Podzimní koncerty Mig 21 jsou už na Flédě tradicí. Už loni jsme udělali dvoják a oba koncerty byly téměř vyprodané," uvedla k organizaci mluvčí Flédy Veronika Duchoňová.

Nový zpěvník Mig 21 obsáhl jednadvacet nejoblíbenějších skladeb kapely. „Je k dispozici v tištěné i elektronické podobě. Obsahuje kytarovou i klavírní verzi písní pro různé způsoby interpretace," doplnila Duchoňová s tím, že pomocí QR kódu jej lze stáhnout do mobilního telefonu přímo, například z plakátů v ulicích a v tramvajích.

Dvojkoncert Mig 21 na Flédě v BrněPodzim 16: aktuální turné skupiny Mig 21, jehož součástí jsou také dva koncerty v brněnském klubu Fléda ve Štefánikově ulici. Datum: 2. a 3. listopadu 2016 od 20.00 hodin. Vstupenky: cena lístku v předprodeji je 300 Kč + poplatky sítě, na místě lístek stojí 360 Kč. Předprodejní místa a sítě: Indies, Café Eleven, Ticketportal.cz, Goout.cz, smsticket.cz.

A proč vlastně kapela zpěvník vydává? Řečeno jejich slovy: Aby to učitelé, trampové a zpívající fanoušci měli při zpěvu jednodušší. „Aplikace obsahuje nejen texty s akordy či notový záznam klavírního aranžmá, ale také takzvané audionáčmuchy, poslechové návody, jak písně zpívat a doprovázet se na kytaru či klavír. Vhodné pro trempy i barové klavíristy," upřesnil kytarista a skladatel Tomáš Polák.

Frontman skupiny Jiří Macháček o zpěvníku řekl: „K vytvoření zpěvníku nás přivedla nečekaná poptávka z řad pěvců od táborových ohňů, ale i od žactva a učitelů hudebních škol a jedné paní z Hořovic," řekl pro Deník zpěvák a textař.

I přes velký zájem fanoušků o stávající turné se chce kapela zaměřovat na klubovou scénu. „Letos se vyhýbáme sportovním halám a naši výpravnou show si společně užijeme na místech, kam se chodí za muzikou a zábavou," vzkázali publiku členové kapely.

Dohromady Mig 21 zahrají osmnáct klubových koncertů ve čtrnácti městech, z toho jsou dva v Brně. „Červnové vítání léta na Špilberku nám potvrdilo, že díky nadžánrovosti, svérázné poetice textů, euforii a tanečnímu potenciálu oslovuje Mig 21 snad všechny generace. Nechceme, aby byl někdo zklamaný, proto jako loni pořádáme koncerty dva," podotkl dramaturg Flédy Ondřej Bača.

Mig 21 v Brně zahrají v kompletní sestavě v čele s frontmanem Jiřím Macháčkem. „Koncerty Mig 21 provází promyšlená scénografie od efektního úvodu až po euforický konec. Kapela je úzce svázaná s filmem, protože Jiří Macháček je ikonický herec své generace. Připomeňme filmy Samotáři, Jedna ruka netleská či Muži v naději," zmínila Duchoňová.

Skupina Mig 21 vznikla v roce 1998 a pozornost na sebe upoutala už první deskou Snadné je žít vydanou v roce 2001. „V rychlém sledu následovala alba Udělalo se nám jasno, Pop, pop, pop a v roce 2014 album nazvané Album. Hudební rukopis skupiny je od počátku nezaměnitelný. Textům Jiřího Macháčka, který má nezpochybnitelný komický talent, vévodí humor, nadhled a jazykové hříčky," podotkl hudební dramaturg Bača.