Červení, zelení, modří a bílí studenti zastupují barvami své univerzity. Za modrou Masarykovu univerzitu je tu dnes Karolína Kozubíková. „Jsem součástí Muni gangu, který podporuje naše dva kandidáty na královnu a krále Majálesu,“ říká dívka, kterou zdobí modrý šátek a modrá srdce na tvářích.

Všechny univerzity doprovází kapely. Pro Masarykovu hraje Mirai, zelenou Mendelovu podporuje Jelen, rudou brněnskou techniku zase pražská kapela Mydy Rabycad. Veterinární a farmaceutickou univerzitu Brno rozezpívávají Rybičky 48. Své zastoupení tu mají i středoškoláci. Hraje jim Marek Ztracený.

Průvod slavnostně zahajuje přestřižením pásky brněnská primátorka Markéta Vaňková. „Paní primátorko, pojďte se s námi vyfotit na traktoru,“ přemlouvá političku kandidát na krále z Mendelovy univerzity. Než primátorka odpoví, už ji vedou k zemědělskému vozu a za chvíli na něm pózuje.

Všechny kapely hrají své nejznámější hity celou cestu průvodu. Ke studentům se připojují další tisíce lidí. Někteří majálesový průvod sledují z oken svých bytů.

Jedno okno je však zabezpečené mřížemi. Toho využívá zpěvák Ztracený a vtipkuje. „Podívejte, ten chlap je ve vězení!“ Dav se otáčí směrem, kterým Ztracený ukazuje. Za oknem ovšem žádný muž není. „Ježiši, to je žena!“ vykřikne Ztracený. Je v rozpacích. Úsměv mu sice z tváře nemizí, ovšem refrén písničky není schopný zazpívat.

Lidé v průvodu zpívají s kapelami jejich písničky, skandují jména svých univerzit. V rukou drží vlajky, dýmovnice a lahve s pivem či vínem. „To si pište, že dnes bude v alejích nablito,“ říká svým kamarádkám hnědovlasá dívka.

Průvod přichází k výstavišti, kde za pár hodin začínají hrát první kapely. Účastníci se večer také dozví, kdo se stane letošní králem a královnou majálesu.