„Na základě našich intenzivních jednání s vládou, hygieniky a epidemiology věříme, že výstavy budou od května otevřeny ve stejném režimu jako nákupní centra. A naše výstava je pro návštěvníky z hygienického hlediska zcela bezpečná. Velmi přísně dodržujeme všechna hygienická opatření," uvedl v tiskové zprávě Viliam Ďuriš, promotér výstavy.

Výstava sleduje cyklus lidského života od početí přes narození, růst, dospělost a stáří až ke smrti. Exponáty ukazují kůži, svalstvo, kostru, nervový systém, oběhovou a dýchací soustavu i všechny orgány lidského těla. Výstava podle organizátorů klade důraz na zdravý životní styl, upozorňuje nejen na rizika způsobená kouřením, ale věnuje se také obezitě, cukrovce a dalším civilizačním chorobám. Zčernalé plíce kuřáka jsou odstrašujícím příkladem, stejně jako tělo s vrstvami podkožního a meziorgánového tuku.

Pavilon C brněnského výstaviště má šestimetrové stropy a plochu více než 3000 metrů čtverečních. Podle organizátorů tak bude návštěva bezpečná. Kapacitu chtějí omezit tak, aby se netvořily hloučky a návštěvníci kolem sebe měli dostatek prostoru, na což dohlédne pravidelně testovaný personál. Výstava bude každý den dezinfikována a čištěna.

Podobné expozice v minulosti vzbudily velký zájem veřejnosti, ale i protesty některých lékařů, církví či ochránců lidských práv.