Dva bratři, které před lety spojil vyprodaný Strahov a vzápětí nato rozdělila odlišná životní cesta. Každý z nich potom obstál i jako samostatný písničkář, ale teprve opětovným spojením znovu ve velkém vyprodávají sály a přitahují fanoušky. Známé hity i písničky z nové desky představí Jan a František Nedvědovi naživo dnes v Brně při koncertě pod otevřeným nebem v parku Lužánky.

Souhvězdí jisker

Legendární sourozenecké folkové duo se na společné koncertní turné nazvané Vzácné setkání vydávají s novými písničkami po dlouhých patnácti letech. Deska nazvaná Souhvězdí jisker vyšla na přelomu loňského a letošního roku.

„V mezidobí sice vznikla řada živých nahrávek a několik sólových alb obou zpěváků, ale společně natočili nové písničky teprve nedávno. Fanoušci, kteří si tak dlouho žádali nový repertoár, se konečně dočkali," uvedla Kateřina Červinková z pořádající Mersey Agency.

Impulzem ke vzniku novinkového repertoáru a natočení desky byla údajně touha vyzkoušet, jestli je ještě možné u fanoušků obstát s něčím novým. „Asi to u nás byla hlavně touha po něčem novém, i když to vlastně není nic nového. A také si zkusit, jestli všechno správně funguje. Teď to vypadá, že už od sebe nepůjdeme a budeme hrát až do roztrhání těla," přiblížil mladší z bratrské dvojice František Nedvěd.

Vedle novinek se však příznivci folku, country a trampského stylu dočkají v Brně i starých známých hitů. „Koncert bude asi dvouhodinový. Bratři Nedvědovi při něm zazpívají nejen své sólové hity, ale hlavně nesmrtelné písničky z doby Brontosaurů. Fanoušci se tak dočkají naživo interpretovaných skladeb jako Podvod, Frankie Dlouhán, Růže z papíru, Slunovrat nebo Valčíček," naznačila obsah brněnského vystoupení Červinková.

O vstupenky na koncert bratří Nedvědových je přitom mezi brněnskými fanoušky velký zájem. „Některé sektory jsou už vyprodané, ale na místě bude k dostání ještě pár desítek lístků. Pódium bude umístěné na hřišti a místa jsou k sezení i k stání," přiblížila dějiště koncertu Červinková.

Pódium na hřišti

Dnešní koncert na „dolních" tenisových kurtech v brněnském parku Lužánky začíná v sedm hodin večer. Areál přitom bude pro návštěvníky otevřený už o hodinu dříve. „K dispozici bude občerstvení i toalety. Doporučuje se počítat i s variantou zhoršení počasí a vzít si sebou pláštěnky. Deštníky nejsou vhodné, protože by bránily ve výhledu," poradila návštěvníkům Červinková.

Jan a František Nedvědovi původně založili kapelu Toronto, kterou později přejmenovali na Brontosaury. Dlouhé roky hráli i ve skupině Spirituál Kvintet. V červnu roku 1996 uspořádali megakoncert na pražském Strahovském stadionu, na který dorazilo skoro sedmdesát tisíc lidí. Od roku 1997 vystupovali samostatně. Po pauze se znovu setkávají až v roce 2007 na albu Ta noc, kdy mi vyšlo slunce.

KONCERT

Akce: Vzácné setkání vystoupí bratři Jan a František Nedvědovi u příležitosti vydání nové desky

Termín: 12. července 2012, začátek v 19.00 hodin (areál je otevřený od 18.00 hodin)

Místo: Tenisové kurty BLTC Lužánky Brno, Lužánecká 7 (vstup do areálu je od třídy Kpt. Jaroše)

Cena vstupenek: 330 - 540 Kč; Předprodej: v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketart, na místě před začátkem koncertu