Brněnský koncert, který je třetí zastávkou z Podzimního turné s názvem Vivaldianno Tour 2009, nabídne originální úpravy Vivaldiho skladeb včetně nejznámějšího Čtvera ročních dob. „Unikátní na tomto projektu je hlavně propojení různých stylů v multiinstru­mentálním provedení. Je to experiment se zvuky klasických, etnických a elektronických nástrojů,“ přiblížil náplň večera Aleš Hrbek z pořádající agentury Glanc.

Při říjnovém turné zavítají oba hudebníci do osmi českých a moravských měst, objeví se například v Pardubicích, Ostravě, Písku, Plzni, Českých Budějovicích nebo Liberci. Koncertní šňůra vyvrcholí dvacátého října v pražském Divadle Hybernia.

„Svěceného a Dvořáka doprovodí několik výborných muzikantů, třeba dívčí smyčcové kvarteto, kytarista Radim Hladík nebo bolívijský indián Jaime Garvizu s hrou na etnické nástroje. Přichystaná je i obrazová projekce,“ nalákal Hrbek.

Vstupenky v ceně od dvě stě padesáti do tři sta padesáti korun zmizely z brněnského předprodeje za týden. „Nějakou dobu ale trvalo, než se mezi lidmi rozkřiklo, o co vlastně jde. Potom se ale po lístcích jenom zaprášilo,“ potěšeně uvedl Hrbek.