Gazdíková pocházela z Otrokovic, herectví vystudovala na brněnské Janáčkově akademii. Do angažmá se v Brně dostala v roce 1967 po dvou sezónách ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.

Jednou z jejích profilových inscenací byla Aprílová komedie aneb Cokoli chcete, kde ztvárnila roli Violy. Mezi hereččiny další titulní role patřila například postava Vendly Bergmannové ve Wedekindově Procitnutí jara, Giacinta v Hoři z návratu, Miranda v Shakespearově Bouři či Valju v Irkutské historii. I potom, co odešla do hereckého důchodu, se pravidelně objevovala na jevišti svého domovského divadla. Diváci si ji tak mohou pamatovat jako Ptáčnici v muzikálu Mary Poppins, Lady Beaconsfieldovou v muzikálu Jekyll & Hyde. Jejími posledními rolemi, v nichž se ještě nedávno představovala publiku na prknech Činoherní scény, byla Hraběnka Vronská v Anně Karenině a paní Tichá v Noci pastýřů.

Český spisovatel Michal Viewegh
Spisovatel Michal Viewegh: Kdybych neměl psaní, fakt bych nic neznamenal

Krom divadelních her se Gazdíková objevila i před filmovou kamerou. Hrála například v kriminálce Jeden z nich je vrah, či v několika seriálech a dětských filmech natočených brněnským televizním studiem. 

V herecké tradici pokračují obě její děti Petr a Johana Gazdíkovi, oba jsou výrazní představitelé současného brněnského divadla. Poslední rozloučení s herečkou se uskuteční na Činoherní scéně Městského divadla v úterý 11. října od 11 hodin. 

MARIE BRÝŽOVÁ