Brány stadionu za Lužánkami v Brně budou v sobotu otevřené od deseti hodin dopoledne. „Pro mě, tedy hlavního barmana, je festival možnost ochutnat, poznat a ohodnotit spoustu pivovarů najednou. Podobné festivaly vítám,“ řekl brněnský barman Jan Budil.

Další z řady festivalů zaměřených na gastronomii spojí pití piva s koncertem vybraných kapel, nabídne i program pro sportovní fanoušky. Speciálním programem akci podpoří také fotbalová Zbrojovka.

Nebude chybět ani zábavná část pro rodiny s dětmi. „Jsem ráda, že je Brno takhle akční. Jen mě mrzí, že je toho v poslední době tolik. Nestíhám navštívit všechno,“ litovala Anna Pivodová. Dodala, že se na Beer Fest přesto půjde podívat a ochutná nabídku pivovarů.

Noční běh Brnem.
Noční závod 5|10 mil Brnem zavede bežce s čelovkami na Špilberk

Program akce začíná v deset hodin dopoledne. Do půl dvanácté večer se na pódiu vystřídají hudebníci z české a slovenské scény, v čele s kapelami Arakain, Tři sestry a Tublatanka.

Spojení pivní akce s celodenním koncertem v Brně ještě nebylo. „Spojení rozmanitosti hudby s pivem j dobré. Jen škoda, že nebude teplejší počasí, abychom venku vydrželi déle,“ řekla pivní labužnice Lenka Svobodová. Vstupenky je možné koupit v předstihu na webových stránkách festivalu nebo přímo na místě akce.

JOLANA HALALOVÁ

Highland games na brněnské Kraví hoře. Ilustrační foto.
Zdatní Brňané porovnají síly na Kraví hoře. Při tradičních skotských hrách