Letošní Jeden svět se zaměřuje zejména na téma dezinformací a manipulace na internetu. „Chceme, aby si diváci návštěvou kina mohli dovolit něco, na co v každodenním životě plném dezinfromací ze sociálních sítí není čas. Zpomalit a v klidu si vytvořit názor na konkrétní téma, podívat se na věci z různých úhlů,“ uvedl ředitel festivalu Ondřej Kamenický.

Tipy RovnostiJarmark neziskových organizací, ve středu od 14.00, Atrium Fakulty sociálních studií
- film Bohu žel, pátek od 18.00, Café Práh
- film Trumpoty, neděle od 20.30, kino Scala
- film Azurová, úterý od 20.30, kino Scala


Lidé uvidí filmy zaměřené na témata, o kterých lidé ve velkém diskutují, například film Bohu žel o životě migrantů v České republice či snímek Trumpoty zaměřený na cestu amerického prezidenta Donalda Trumpa volbami. Celkově jich pořadatelé promítnou téměř pět desítek. „Doporučuji třeba filmy Silvana, V zajetí, Za hranicemi možností, Než najdu pevnou půdu pod nohama, Lepším člověkem a Nic se neodpouští. Jsou to filmy o silných ženách v nelehkých situacích,“ zmínila dramaturgyně festivalu Hana Válková.

Lidé se mohou těšit i na doprovodný program. Kromě debat doplňujících filmy k němu patří například středeční Jarmark neziskových organizací v atriu Fakulty sociálních studií.
Vstupné na promítání je sto korun.