Akce se uskuteční na opraveném dvoře divadla. „Bohatý květnovo-červnový program, který jsme nazvali provázek.open, je pro nás cestou, jak Brňanům vynahradit týdny bez živé kultury. A podpoříme řadu nezávislých umělců z různých oborů, kteří jsou na Provázek, jako na širší umělecké hnutí s dlouhou tradicí, přirozeně navázaní,“ uvedla umělecká šéfka Divadla Husa na provázku Anna Davidová.

Silný důraz kladou zástupci divadla na bezpečnost všech zúčastněných. „Všechny prosíme o zvýšenou individuální zodpovědnost, obezřelost a ohleduplnost ke zdraví svých bližních. Tu diváci nejlépe vyjádří bezvýhradným dodržováním všech preventivních opatření, která jsme zavedli,“ uzavřela Davidová.

Na začátku června HaDivadlo uvede příští pátek premiéru inscenace Sedimenty, diagnózy, wellness. Herci pak představení znovu odehrají v sobotu i v neděli.

Ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser ve středu oznámil, že novou sezonu zahájí o měsíc dříve už na začátku srpna. „Za měsíc odehrajeme třiadvacet představení ve všech našich budovách, uvedeme šest ze sedmi zrušených premiér," přiblížil.