Autorské písňové album Jiřího Pavlici a Hradišťanu Vteřiny křehké vychází u brněnského vydavatelství Indies Scope právě ve středu. „Hradišťan vydává desku s novými písněmi po pěti letech. Příznivci na albu tentokrát najdou patnáct skladeb, které zachycují zvláštní životní okamžiky a prožité zkušenosti," uvedl Přemysl Štěpánek z vydavatelství Indies Scope a současně promotér Sonocentra.

Na albu zazní také verše Jana Skácela a dalších českých básníků, například Josefa Veselého, Michala Stránského či autorů spojených se skupinou Spirituál kvintet Františka Novotného a Dušana Vančury. „Na první místo jsem u našeho nového alba kladl obsah písní. Vteřiny jsou někdy veselejší a radostnější, jindy jsou zase zadumané a osudové. Právě v určité vyváženosti takového pohledu na život a na svět by mělo být i naše album," naznačil houslista a zároveň umělecký šéf souboru Jiří Pavlica.

Představení novinkového alba obstará také hlavní část programu středečního brněnského koncertu. Fanoušci se poté dočkají i starších oblíbených hitů jako Modlitba za vodu nebo Krátký popis léta. „Novou desku doprovodí na cestě do života hned tři kmotrové: ředitel  rádia Proglas Martin Holík, ředitel Českého rozhlasu Brno Jaromír Ostrý a majitel vydavatelství Indies Scope Milan Páleš," upřesnil Štěpánek.

Dodal, že písničky z nového alba představil Hradišťan poprvé už minulý týden na dvou festivalech. Nejprve vystoupil na nádvoří zámku v Lysicích a hned den poté v Praze na letní scéně Vyšehrad.

V nedávno otevřeném klubu Sonocentrum vystoupí Hradišťan vůbec poprvé. „Už jsme se doslechli, že Sonocentrum je výborné akusticky a má i kvalitní technické vybavení. Bude to pro nás tedy zajímavý experiment a moc se na tento prostor těšíme," uvedl Pavlica. Naznačil, že Hradišťan se v Sonocentru představí znovu před Vánocemi na společném koncertě s brněnskou filharmonií.

Folklórní skupina Hradišťan vznikla v roce 1950 v Uherském Hradišti. Od roku 1978 je jejím uměleckým vedoucím houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica.