Součástí konkurzu byl nejen zpěv písní od liverpoolské skupiny, ale i taneční choreografie. „Tance jsem se bál nejvíc, ale nakonec mě vybrali,“ vzpomíná na počáteční obavy Kyncl.

Následovalo kolečko zkoušek na premiéru, a to téměř každý den. Muzikálový Žanek tak musel skloubit studium a nacvičování role.

Děj muzikálu se odehrává na malém městě v roce 1967, kde se trojice kamarádů snaží založit kapelu a sní o životě rockových hvězd. Jejich život se změní ve chvíli, kdy město navštíví dva cizinci. „Je zajímavé, jak se autorům podařilo spojit moravské město a Anglii. Je to vlastně až absurdní, ale velká sranda,“ hodnotí gymnazista.

Mladý muzikant začal s hudbou již jako malý kluk a neustále na sobě pracuje. „Moje největší díky patří ředitelce mateřské školy Evě Javůrkové, protože objevila můj talent. Podstatné věci o dýchání jsem se naučil na kurzech mladých talentů a hodně jsem si odnesl i z valtického ProART festivalu,“ vyzdvihuje muzikant.

Kromě hraní v divadle se věnuje i psaní básní a skládání písní. Vyšly mu už i některé autorské písně, mezi nimi například Růžový sníh a Bledule. Plány do budoucna má jasné. „Určitě chci ještě hrát, protože mě to naplňuje a v divadle jsou výborní kolegové,“ dodává mladík.