Scénu z půli pokryje led. „Poprvé v historii můžete vidět kombinaci klasického baletu a krasobruslení v jednom představení,“ uvedl organizátor projektu Slawomír Kaszuba.

V brněnské Laser Show Hall v Bobycentru se pod vedením Hasana Usmanova představí sólisté Velkého divadla v Moskvě a petrohradského Mariinského divadla. „Mohlo by se zdát, že je nemožné sjednotit dvě nesourodé oblasti, ale divadelní žánr jde neustále dopředu a otevírá tak divákovi úplně nová, dosud neprobádaná zákoutí,“ dodal Kaszuba.

Diváci v Brně uvidí, jak se něžná princezna Odetta kouzlem změní v labuť. Pravou lásku jí ukradne dcera čaroděje, který princezně ublížil. Díky netradičnímu ztvárnění si klasické dílo užijí i ti, které balet neoslovuje. „Vezmeme s sebou i děti. Nikdy se jim klasika nelíbila, ukážu jim krásu Čajkovského, aniž bychom je nudili sezením v divadle,“ rozhodla se Zdena Keprdová.

Únorovou premiéru unikátního spojení si nenechá ujít ani Pavla Sedlářová s přítelem. „Odmala jsem chodila do baletu a ruskou baletní školu obdivuji. Můj přítel divadlo moc nemusí, ale krasobruslení sleduje rád. Nebudu ho muset nutit. Říkal, že půjde dobrovolně, dokonce se těší,“ smála se studentka.

Rychlost krasobruslařů se spojí s elegancí baletek při představení díla starého více než sto čtyřicet let. Labutí jezero ovlivnilo mnohé generace baletních tanečníků. Hudba Petra Iljiče Čajkovského vznikla na náměty německé pohádky Labutí proud.

Ceny vstupenek se pohybují od sedmi set devadesáti do patnácti set devadesáti korun. Lidé je mohou koupit v síti Ticketportal.