„Na začátku je vždy potřeba podpora druhých. Ujištění, že vás někdo vidí, vnímá vaše schopnosti a potenciál. Samozřejmostí je nutnost zdokonalování se. V začátku je ale zásadní, aby někdo poznal váš potenciál a dal vám prostor ho rozvíjet,” sdělil festivalový ředitel a dramaturg Jiří Partyka.

Těšit se lze například na houslistu Daniel Matejče, kontrabasistu Indi Stivína, klavíristu Matyáše Nováka nebo hobojistku Terezu Tourkovaou. Ze zahraničních hostů přijede klavírista Maxim Lando, houslistka Michelle Stern, sopranistka Daria Kolisan, barytonista Yurii Strakhov a hráč na lesní roh Yngve Abelvik. Všechny sólisty spojuje účast nebo vítězství v prestižních mezinárodních soutěžích.

Někdejší hrad ukazují v zámeckém parku Valtice rozkvetlé krokusy. Sázeli je dobrovolníci.
Krása. Valtický hrad rozkvetl. Jeho půdorys ukazují barevné krokusy v trávě

Z filharmonií a souborů zahraje například Filharmonie Brno, PKF – Prague Philharmonie a Barocco sempre giovane, Wranitzky Kapelle či Orquestrina Baborak.

Koncerty se uskuteční u torza Katzelsdorfského zámečku ve Valticích na Břeclavsku, v nedalekém Vinařství Obelisk a v prostorách Lichtenštejnského paláce v Praze. Prodej lístků na jednotlivé koncerty začíná 15. března na www.lvhf.cz nebo v síti GoOut a v prodejních místech festivalu v Brně, Břeclavi, Lednici, Mikulově, Valticích, Plzni, Praze a Ostravě.