Začínali jako většina kapel, hrávali v klubech. Skupina vznikla jako Alan Price Combo v Newcastelu, hrávala každou sobotu v Downbeat Clubu. „Když se k nim přidal zpěvák Eric Burdon, přesídlili do honosnějšího klubu A-Go-Go. Začátkem roku 1964 změnili jméno na The Animals. Pak vystupovali v klubech v Londýně a okolí. Za pár let je znal celý svět,“ uvedla pořadatelka koncertu Kateřina Červinková.

Kapela, která ovládla hudební scénu šedesátých let, prošla od dob své největší slávy mnoha proměnami. V září 1966 se původní skupina rozpadla a vznikli New Animals. Změnili styl hudby, věnovali se hlavně rock and rollu a folk rocku. Slavní byli hlavně ve Spojených státech amerických, kam přesídlili.

V současné době je všem členům Animals přes sedmdesát let. „Jsou legendární, jejich písně zní skvěle. Zajímalo by mě ale, jak budou po těch letech znít. Koncert může být jen chabou vzpomínkou na léta slávy, nebo nás můžou obrovsky překvapit,“ řekla hudební kritička Helena Tomalová.

Britská kapela do Brna přijede v novém složení. „Od roku 2003 koncertuje formace pod názvem The Animals and Friends a jsou v ní dva původní členové. Spoluzakladatel původního bandu John Steel a Mickey Gallagher. Doplní je Danny Handley a Roberto Ruiz,“ uvedla Červinková.

Rhythm a blues se směsí psychedelického rocku uslyší publikum 24. února. Do Sono Centra se na koncert chystá i Brňan Milan Homolka. „Znám od nich jen pár písní, ale hrají v Brně a možná je to naposledy. Půjdu si je poslechnout,“ řekl hudební fanoušek.

Vstupenky na koncert mohou lidé koupit v síti Ticketpro.

The Animals
• Jedna z nejvýraznějších kapel šedesátých let vznikla v Británii, brzy uspěla i ve Spojených státech amerických.
• V roce 1966 se rozpadla, zpěvák Eric Bourbon se chtěl věnovat sólové dráze. Vznikli New Animals.
• V Brně zahrají 24. února 2018 ve složení The Animals and Friends v Sono Centru. Vstupenky stojí 390 až 990 korun.

JOLANA HALALOVÁ